SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty Ryan Lochte zawieszony za zmyślony napad podczas igrzysk w Rio

Ryan Lochte zawieszony za zmyślony napad podczas igrzysk w Rio

08.09.2016, godz. 13:55
Ryan Lochte
Ryan Lochte foto: AP

Ryan Lochte został zawieszony przez amerykański związek pływacki oraz tamtejszy komitet olimpijski. Jest to efekt skandalicznego zachowania pływaka, którego dopuścił się podczas igrzysk olimpijskich w Rio. Skłamał, że został okradziony. Na jak długo Lochte został zawieszony?

Od zawodowego pływania Lochte odpocznie przez 10 miesięcy. Wcześniej w pewien sposób ukarali go sponsorzy, którzy zrezygnowali z jego reklamowych usług. Gwiazdor straci na tym sporo pieniędzy. Amerykańska federacja do spółki z tamtejszym komitetem olimpijskim ukarała również kolegów Lochte z reprezentacji USA, którzy także brali udział w sprzeczce na stacji benzynowej. Gunnar Bentz, Jack Conger i James Feigen zostali zawieszeni na krótszy okres czterech miesięcy.

Przypomnijmy, że Lochte i wyżej wymienieni reprezentanci Stanów Zjednoczonych twierdzili, że zostali obrabowani w Rio de Janeiro podczas powrotu z imprezy. Gdy sprawą zajęła się policja szybko wyszło na jaw, że pływacy kłamali. W rzeczywistości byli zamieszani w incydent na jednej ze stacji benzynowych. Sportowcy ponoć spowodowali spore zniszczenia, a nawet przepychali się z ochroniarzami.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: