SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Awantura na MŚ siatkarzy. Polacy starli się z Persami [WIDEO]

Awantura na MŚ siatkarzy. Polacy starli się z Persami [WIDEO]

30.06.2017, godz. 12:12
Siatkarze U-21 Polska - Iran
Mecz Polska - Iran (3:2) podczas MŚ juniorów 2017 foto: FIVB

Wygląda na to, że mecz siatkarzy Polska – Iran bez wielkiej draki jest meczem nieważnym. Już nie tylko nasi seniorzy mają od kilku lat na pieńku z Persami, także ich młodsi koledzy poznali już, co to znaczy siatkarska wojna z tym przeciwnikiem. Po spotkaniu Polaków i Irańczyków w trakcie MŚ do lat 21 w hali w Brnie pod siatką doszło do ostrych przepychanek.

Biało-Czerwoni już przed meczem (który wygrali ostatecznie 3:2) mieli zapewniony udział w półfinale. Walczyli jednak o pierwsze miejsce w grupie i o to, by wyeliminować Iran z fazy medalowej. Największą motywację dla podopiecznych Sebastiana Pawlika stanowiło najwyraźniej to drugie. Przez cały długi trwający ponad 2 godziny mecz przy siatce iskrzyło, a kiedy w końcu polscy juniorzy wygrali tie-breaka 15:11, ostentacyjnie wyrażali radość blisko siatki w stronę Irańczyków.

W siatkówce jest to zachowanie uważane za niesportowe i nasi mogli sobie to darować. Niemniej Polacy nie byli agresywni, to Irańczycy nie chcieli naszym podać rąk i próbowali przechodzić na naszą stronę boiska. Nawet jeden z naszych trenerów został w pewnym momencie pchnięty. W końcu sytuację opanowano, obie strony rozeszły się w spokoju.

"Po dzisiejszym meczu najbardziej cieszymy się z tego , że nasz ulubiony Iran zagra sobie o 5–8, powodzenia” – nie bez złośliwej satysfakcji napisał na Instagramie środkowy Jakub Kochanowski. Polaków w sobotę czeka półfinałowe starcie z Brazylijczykami. W drugim półfinale obrońcy tytuły Rosjanie zmierzą się z Kubą.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: