SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Bartłomiej Lemański jest taki wysoki, że trudno go zmierzyć [GALERIA]

Bartłomiej Lemański jest taki wysoki, że trudno go zmierzyć [GALERIA]

23.05.2017, godz. 02:00
Bartłomiej Lemański, Asseco Resovia Rzeszów
Bartłomiej Lemański foto:

W reprezentacji Polski zadebiutował dopiero w sobotę udanym spotkaniem z Iranem (3:0), ale od dawna wyróżnia się w jednym elemencie - Bartłomiej Lemański (21 l.) należy do najwyższych graczy świata. Z 217 centymetrami wzrostu jest w pierwszej piątce siatkarskich wieżowców.

Młody środkowy Resovii to od paru sezonów bardzo zauważalna postać PlusLigi, nie tylko ze względu na ponadprzeciętne warunki fizyczne. Urodzony w Warszawie wielkolud zaczynał przygodę z siatkówką w KS Metro, dobrą szkołę ligową przeszedł pod okiem trenera Jakuba Bednaruka w Politechnice Warszawskiej, a od 2016 r. gra w Rzeszowie.

Nowy selekcjoner kadry Ferdinando De Giorgi już w pierwszym meczu pozwolił zadebiutować 21-latkowi, a ten nie przestraszył się i zdobył 9 pkt.

- Na początku czułem stres, denerwowałem się, w końcu to był pierwszy mecz w kadrze. Potem ciśnienie trochę odpuściło, z każdą akcją było coraz lepiej. Dobrze, że nie zostałem zdjęty po kilku zagraniach i mogłem być na parkiecie przez cały mecz. Fakt, że to był mój debiut, dodatkowo mnie zmobilizował - opowiadał Lemański, który wcale się nie dziwi, że najczęściej jest pytany o wzrost. Mimo że oficjalne dane mówią o 217 cm, Bartek zauważa, że to nie takie do końca pewne.

- Informacje na ten temat być może są prawdziwe. Problem w tym, że nigdy nie udało się mnie dokładnie zmierzyć, bo nie starczało miarki - śmieje się Lemański, który wedle wszystkich znaków na niebie i ziemi jest najwyższym zawodnikiem w historii reprezentacji Polski siatkarzy.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: