SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Bartosz Kurek odrzucił japońską kasę [GALERIA]

Bartosz Kurek odrzucił japońską kasę [GALERIA]

13.03.2017, godz. 07:05
BARTOSZ KUREK PRZYJMUJE.
foto:

To było jak w prawdziwej operze mydlanej. Lider reprezentacji Polski siatkarzy Bartosz Kurek (29 l.) podpisał umowę życia na grę w Japonii. Miał zarobić krocie. I wszystko to rzucił w diabły!

Kiedy miał już wsiadać do samolotu do Kraju Kwitnącej Wiśni, postanowił odrzucić japońską propozycję i zostać w Polsce. Tłumaczył, że jest wypalony.

Do dziś tak naprawdę nie wiadomo, co spowodowało woltę. Siatkarz tłumaczył się wyczerpaniem mentalnym i brakiem chęci do gry. Tyle że bardzo szybko znalazł się w nowym klubie - Skrze Bełchatów - wznowił treningi i wkrótce pojawił się na parkiecie.

- Doszedłem do takiego momentu, w którym stwierdziłem, że zdrowie i wizja długoletniej kariery są ważniejsze niż nawet największy kontrakt - oświadczył, gdy rezygnował z gry dla Hiroszima Thunders.

Na całym zamieszaniu stracił finansowo, i to znacznie. W Resovii, w której występował w poprzednim sezonie, zarobił 300 tys. euro za sezon. W Hiroszimie miał dostać dwa razy tyle! Ostatecznie wylądował w Bełchatowie, gdzie nie mógł liczyć na kokosy (budżet był już zamknięty), a jedynie na góra 15 tys. euro miesięcznie.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: