SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Bartosz Kurek: Przez chiński mur widzimy już Rio [GALERIA]

Bartosz Kurek: Przez chiński mur widzimy już Rio [GALERIA]

02.06.2016, godz. 02:00
Prze chiński mur widzą już Rio
foto:

Jestem tu od grania, a nie liczenia, czy mamy już awans - mówi Bartosz Kurek (28 l.), najskuteczniejszy polski siatkarz wygranego 3:2 meczu z Chińczykami. Środowe zwycięstwo - wywalczone po odrobieniu strat z 0:2 - zbliżyło nas do kwalifikacji olimpijskiej. Brakuje jednej wygranej.

- Początek meczu z Chinami nie należał do najlepszych.

- Wiedzieliśmy, że będą z nimi spore kłopoty. Jeżeli ktoś w to wątpił, polecam obejrzeć poprzednie mecze: postawili się Francji, a Japończyków rozbili. Specjalnie nas nie zaskoczyli, ale przez pierwsze dwa sety grało nam się bardzo ciężko. Na szczęście w przerwie po drugim secie zmieniliśmy nastawienie, naszą grę w ataku i przede wszystkim zagrywkę. I odpaliliśmy!

- Odpaliliście i w kolejnych setach nie było już zagrożenia?

- W tie-breaku musieliśmy trzymać rękę na pulsie. Wypracowaliśmy sobie na szczęście szybko kilkupunktową przewagę. Każda kolejna piłka mocno "ważyła", ale zachowaliśmy chłodne głowy. Fajnie, że kilkakrotnie potrafiliśmy coś zmienić w naszej grze.

- Macie komfort, do upragnionego awansu brakuje jednego zwycięstwa.

- Nawet o tym nie wiedziałem. Jestem tu od grania, a nie liczenia (śmiech). Od liczenia i analiz mamy statystyków. Na pewno z całych sił powalczymy o wygraną. Jeżeli dzięki niej awansujemy, to bardzo będę się cieszył.

autor: Paweł Skraba zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: