SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Bartosz Kurek wydał oświadczenie. "Straciłem pasję i chęć do siatkówki"

Bartosz Kurek wydał oświadczenie. "Straciłem pasję i chęć do siatkówki"

02.10.2016, godz. 15:39
Bartosz Kurek
Bartosz Kurek przed turniejem kwalifikacyjnym do Rio 2016 foto: EAST NEWS

W ostatnich dniach Bartosz Kurek był na ustach wszystkich kibiców siatkówki, którzy zastanawiali się, gdzie będzie on występował w kolejnym sezonie. W kontekście reprezentanta Polski mówiono też o problemach zdrowotnych, a teraz w oficjalnym oświadczeniu on sam postanowił rozwiać wątpliwości. Przyznał, że czuje zmęczenie fizyczne oraz wypalił się mentalnie i ostatecznie nie zostanie zawodnikiem japońskiego JT Thunders Hiroszima.

Pełna treść oświadczenia Bartosza Kurka:

"Z uwagi na niemilknące zainteresowanie sytuacją związaną z moim zdrowiem, chciałbym przedstawić wszystkim rzetelną informację na ten temat.

Ostatni sezon ligowy oraz Igrzyska Olimpijskie kosztowały mnie bardzo dużo wysiłku zarówno fizycznego jak i mentalnego. Byłem na to gotowy z pomocą sztabu szkoleniowego Asseco Resovii Rzeszów i Reprezentacji Polski byłem zawsze przygotowany żeby dać z siebie 100 w każdym kolejnym meczu. Po Igrzyskach rozczarowanie wynikiem było duże, ale cieszyłem się na nowe wyzwania w klubie, jednak reakcja mojego organizmu z jaką przyszło mi się zderzyć we wrześniu po powrocie do treningów, przerosła moje oczekiwania. Zmęczenie skumulowane przez wiele lat ciągłego grania zaowocowały ogólnym narastającym osłabieniem organizmu i wypaleniem mentalnym w efekcie czego straciłem coś co zawsze mną kierowało czyli pasję i chęć do grania.

Doszedłem do takiego momentu w którym stwierdziłem, że zdrowie i wizja długoletniej kariery jest ważniejsza niż nawet największy kontrakt. Nie jestem w stanie wyrazić słowami jak wdzięczny jestem, że ten trudny czas dotknął mnie w momencie gdy moim partnerem był klub JT Thunders z Hiroszimy. Zarówno zarząd klubu jak i trener Veselin Vukovic wykazali pełne zrozumienie, wsparcie ze swojej strony oraz partnerskie podejście, które mogłoby być wzorem do naśladowania w innych klubach.

Uważam, że zasługują na szacunek i zawodnika, który będzie wzmocnieniem w przeciągu całego sezonu, a wiem, że w tym momencie nie jestem tego w stanie obiecać i zagwarantować. Dlatego też w przyszłym sezonie nie będę reprezentował barw tego klubu. Bardzo mi przykro, że oferta gry w lidze japońskiej w tak znakomitym klubie przyszła w takim momencie mojej kariery. W chwili obecnej chciałbym skorzystać z czasu wolnego na odpoczynek i odbudowanie się tak żeby kiedy wrócę na parkiet prezentować się jeszcze lepiej niż przed przerwą.

Dzięki zrozumieniu JT Thunders oraz mojemu najbliższemu otoczeniu, na którego wsparcie mogłem zawsze w tych dniach liczyć, chcę odbudować formę jak najszybciej i wrócić na parkiet.

Z poważaniem Bartosz Kurek"

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: