SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Co za passa! Reprezentacja Polski wygrała 48 meczów z rzędu

Co za passa! Reprezentacja Polski wygrała 48 meczów z rzędu

03.07.2017, godz. 11:37
Radość, siatkówka, U21
Radość polskiej drużyny z awansu do finału siatkarskich mistrzostwach świata do lat 21 rozgrywanych w Czechach. foto: FIVB

Reprezentacja Polski U-21 w niedzielę została młodzieżowym mistrzem świata. Zwycięstwo nad Kubańczykami w finale było 48. z rzędu biało-czerwonych! Podopieczni Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła nie zaznali gorzkiego smaku porażki już od 4 lat! A triumf w Czechach był kolejnym wielkim, międzynarodowym sukcesem naszych złotych chłopców.

Reprezentacja Polski U-21 w siatkówce w 2015 roku zdobyła mistrzostwo świata i Europy kadetów. Od tego momentu nie mają sobie równych na największych imprezach. Rok później, już jako juniorska kadra, okazała się najlepsza na czempionacie Starego Kontynentu. W niedzielę dołożyli do tego mistrzostwo globu U-21. W szeregach młodych siatkarzy znad Wisły zapanowała ogromna radość. Trudno się jej dziwić, ponieważ to pierwszy taki sukces od 13 lat. W historii puchar za triumf w tej imprezie nasi reprezentanci wznosili, wraz z niedzielnym osiągnięciem, trzykrotnie. Należy przypomnieć, że w 2013 roku po złoto sięgnęli między innymi Mariusz Wlazły, Michał Winiarski i Marcin Możdżonek, którzy przed trzema laty triumfowali także w seniorskim mundialu.

Polscy siatkarze obsypani nagrodami po mistrzostwie świata!

Zwycięstwo w mistrzostwach świata U-21 to jedno z osiągnięć biało-czerwonych. Reprezentanci Polski w finałowym meczu w Czechach wygrali 48. mecz z rzędu! To aż nieprawdopodobne jak "Orzełki" odleciały pozostałym rywalom. Jakby tego było mało, to nasi młodzi reprezentanci zdobyli trzy indywidualne wyróżnienia, w tym dla najbardziej wartościowego zawodnika turnieju. Został nim Jakub Kochanowski z AZS-u Olsztyn.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: