SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Daniel Pliński zagra do czterdziestki. Niezniszczalny siatkarz

Daniel Pliński zagra do czterdziestki. Niezniszczalny siatkarz

24.04.2017, godz. 16:39
Daniel Pliński
Daniel Pliński foto: CYFRASPORT

Kilku jego kolegów z reprezentacji Polski siatkarzy zakończyło ostatnio kariery, ale ten facet jest niezniszczalny. Daniel Pliński, środkowy AZS Olsztyn, przedłużył kontrakt z klubem z Warmii. To oznacza, że wicemistrz świata z 2006 r. w przyszłym roku pojawi się na parkietach ekstraklasy w 40. roku życia.

Doświadczony zawodnik, który imponuje w olsztyńskim klubie nie tylko długowiecznością połączoną z formą sportową, ale przede wszystkim wielką rutyną, pozostanie w 5. drużynie minionych rozgrywek przez najbliższe 12 miesięcy.

To przy urodzonym w grudniu 1978 r. „Plinie” i trenerze Andrei Gardinim (byłym wybitnym środkowym włoskiej kadry) rozwijał się ostatnio w AZS talent grającego na tej pozycji niespełna 20-letniego Jakuba Kochanowskiego. – Daniel jest nie tylko utytułowanym i świetnym graczem, ale też zawodnikiem od którego można się wiele nauczyć. Drużyna potrzebuje takiej osoby nie tylko na boisku, ale i poza nim – przyznaje Tomasz Jankowski, prezes AZS.

– Moim marzeniem było tutaj pozostać i cel został zrealizowany – skomentował Pliński, który w 32 spotkaniach PlusLigi zaliczył 229 punktów: 144 atakiem, 74 blokiem i 11 serwisem. Jego drużyna do końca rundy zasadniczej walczyła o awans do czołowej czwórki. Zabrakło ledwie jednego zwycięstwa.

autor: Marek Żochowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: