SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Dawid Konarski rusza na podbój Turcji

Dawid Konarski rusza na podbój Turcji

05.05.2017, godz. 12:37
Dawid Konarski
Dawid Konarski podczas meczu PGE Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0-3 foto: Super Express

Najlepszy atakujący PlusLigi siatkarzy Dawid Konarski wyjedzie z Polski i będzie kontynuował karierę za granicą. Bombardier mistrzów Polski, Zaksy Kędzierzyn, zdecydował się już jakiś czas temu na wyjazd za granicę. Mówiło się o Azji, ostatecznie jednak "Konar" będzie reprezentował barwy tureckiego Ziraatu Ankara. Takie informacje podały lokalne media. To czwarty zespół tamtejszej ligi.

O tym, że „Konar” poważnie zastanawia się nad zmianą klimatu, mówiono już kilka tygodni temu, po tym jak związał się z nowym agentem Georgesem Matijaseviciem. Spekulowano, że ponieważ to ten sam menedżer, który załatwił lukratywną umowę w Japonii Michałowi Kubiakowi, to Konarski może poszukać szczęścia w Kraju Kwitnącej Wiśni. Te pogłoski się jednak nie zrealizowały.

Konarski wybrał kierunek turecki. Nic dziwnego, skoro szukał solidnego pracodawcy. Najmocniejszymi ligami Starego Kontynentu oprócz polskiej są turecka, rosyjska i włoska. Tylko tam Konarski mógłby się rozwinąć sportowo i finansowo. Każdy z kierunków był prawdopodobny. Kontrakt Polaka w Ankarze może bez problemu osiągnąć 300 tysięcy euro za sezon.

Na razie Dawid wypoczywa po sezonie ligowym. Ostatnio był na wakacjach w Tajlandii, a od poniedziałku zacznie w Spale pracę na zgrupowaniu kadry pod wodzą nowego selekcjonera Ferdinando De Giorgiego.

tagi: dawid Konarski
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: