SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty siatkówka De Giorgi za Antigę. Znamy nowego trenera reprezentacji Polski w siatkówce!

De Giorgi za Antigę. Znamy nowego trenera reprezentacji Polski w siatkówce!

20.12.2016, godz. 22:14
Ferdinando De Giorgi
Ferdinando De Giorgi foto: Marcin Gadomski/Super Express

Serial pod tytułem: "Nowy selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce" dobiegł końca. Schedę po Stephane'ie Antidze przejmie Ferdinando De Giorgi. Włoch pierwszy poważny sprawdzian w nowej roli zaliczy na przełomie sierpnia i września przyszłego roku, kiedy to nad Wisłą rozegrane zostaną mistrzostwa Europy.

Ferdinando De Giorgi przejął stanowisko po kilkumiesięcznej batalii. Poszukiwania nowego selekcjonera reprezentacji przez Polski Związek Piłki Siatkowej trwały od września. Wreszcie we wtorek 20 grudnia PZPN podał oficjalnie, że Stephane'a Antigę, który z biało-czerwonymi zdobył mistrzostwo świata, zastąpi 55-letni Włoch. Swoje obowiązki zacznie sprawować w maju przyszłego roku, po zakończeniu sezonu PlusLigi. Pierwszym sprawdzianem De Giorgiego będą mistrzostwa Europy. Na przełomie sierpnia i września zorganizuje je nasz kraj. Celem dla Polski jest podium, ale wiadomo, że wszystkich zadowoliłoby w pełni tylko złoto.

Ferdinando De Giorgi o stanowisko ubiegał się już pięć lat temu. Wtedy jednak wyścig o funkcję selekcjonera naszej drużyny narodowej przegrał ze swoim rodakiem Andreą Anastasim. Obecnie nowy opiekun kadry jest trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Klubowi z województwa opolskiego po trzynastu latach oczekiwania dał tytuł mistrza kraju. Liczymy, że z biało-czerwonymi również będzie święcił wielkie sukcesy! Oficjalna konferencja, na której Ferdinando Di Giorgi spotka się z przedstawicielami mediów odbędzie się w czwartek 22 grudnia na PGE Narodowym w Warszawie.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: