SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Dziesięciu rosyjskich siatkarzy podejrzanych o doping. Igrzyska bez Sbornej?!

Dziesięciu rosyjskich siatkarzy podejrzanych o doping. Igrzyska bez Sbornej?!

21.07.2016, godz. 18:24
Rosja siatkówka
Reprezentacja Rosji foto: CYFRASPORT

To byłby szok! W czwartek oficjalnie potwierdziło się, że igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro zostaną rozegrane bez rosyjskich lekkoatletów, a niewykluczone, że także bez siatkarzy! Wszystko przez informację agencji TASS, która podała, że dziesięciu zawodników reprezentacji mogło stosować doping.

Agencja TASS podała, że nielegalny doping w latach 2012-2015 stosowało aż dziesięciu rosyjskich siatkarzy. Chodzi o ośmiu związanych z tą dyscypliną w hali i dwóch plażowych. Nie podano nazwisk, ale na dniach może się to zmienić. Światowa Federacja Siatkówki (FIVB) wystąpiła bowiem do Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) o podanie danych zawodników, stosujących domniemanie niedozwolone środki.

FIVB wystosowała już specjalne oświadczenie w tej sprawie. "FIVB stosuje politykę <> dla dopingu w sporcie. Mamy całkowite zaufanie do systemu antydopingowego stosowanego przez WADA. Nasze zaangażowanie w ochronę czystości w siatkówce oceniam na 100 procent, więc podejmiemy natychmiastowe działania w celu ukarania wszystkich sportowców, którzy naruszyli przepisy antydopingowe. Nie będzie kolejnego komentarza ze strony FIVB, dopóki federacja nie otrzyma informacji zwrotnej od WADA" - czytamy w nim.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: