SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Eurovolley 2017: Karol Kłos nie zagra na mistrzostwach Europy!

Eurovolley 2017: Karol Kłos nie zagra na mistrzostwach Europy!

06.07.2017, godz. 16:09
Karol Kłos, Rio 2016, reprezentacja
Karol Kłos foto: Super Express

Pierwsze poważne osłabienie biało-czerwonych przed Eurovolley 2017. Na mistrzostwach Europy, które odbędą się w naszym kraju, nie wystąpi Karol Kłos. Środkowy sam podjął decyzję o rezygnacji z występu na najważniejszym turnieju w tym roku. "Nie była to łatwa decyzja, nigdy wcześniej takiej nie podjąłem" - napisał na Instagramie siatkarz.

Karol Kłos od dłuższego czasu był podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski. Ostatnio środkowy spuścił co prawda z tonu, ale zgodnie z przewidywaniami, znalazł się na szerokiej liście sporządzonej przez Ferdinando De Giorgiego przed turniejem Eurovolley 2017, czyli siatkarskimi mistrzostwami Europy. Selekcjoner biało-czerwonych na pewno nie skorzysta jednak z 28-latka. Sam zainteresowany postanowił, przynajmniej na jakiś czas, zakończyć mariaż z drużyną narodową.

Eurovolley 2017: Szeroki skład reprezentacji Polski. Oto wybrańcy De Giorgiego

"Chciałbym was poinformować, że ze względów osobistych nie wezmę udziału w przygotowaniach do ME i turnieju ME rozgrywanym w Polsce. Nie była to łatwa decyzja, nigdy wcześniej takiej nie podjąłem. Chciałbym wam wszystkim bardzo podziękować za wsparcie we wszystkich meczach, które rozegrałem w reprezentacji Polski. A chłopakom życzyć dużo zdrowia i medalu ME. Trzymam za was mocno kciuki. Nie mówię żegnaj, mówię do zobaczenia" - napisał na Instagramie Karol Kłos.

Jakub Kochanowski: Mama kazała mi grać w siatkówkę [ZDJĘCIA]

W miejsce Kłosa na turnieju, który odbędzie się na przełomie sierpnia i września, do kadry zostanie włączony ktoś z pozostałych, znajdujących się na wcześniej wspomnianej liście. Szansę mają Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Bartłomiej Lemański i Łukasz Wiśniewski. Karol Kłos w biało-czerwonych barwach zdobywał medale najważniejszych imprez. W 2014 roku 28-letni siatkarz został mistrzem świata, a trzy lata wcześniej zdobył brązowy medal mistrzostw Europy.

 

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: