SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Ferdinando De Giorgi wysłał powołania. Kto jest, a kogo zabrakło w nowej kadrze?

Ferdinando De Giorgi wysłał powołania. Kto jest, a kogo zabrakło w nowej kadrze?

20.04.2017, godz. 14:08
Ferdinando De Giorgi
Ferdinando De Giorgi foto: Marcin Gadomski/Super Express

Poznaliśmy pierwsze powołania nowego selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy. Włoch Ferdinando De Giorgi podał 21 nazwisk zawodników, z którymi 8 maja w Spale rozpocznie przygotowania do rozgrywek Ligi Światowej 2017. – Czy są niespodzianki? Chyba nie – mówi szkoleniowiec „Super Expressowi”.

Widać, że De Giorgi postawił na kilka młodych twarzy. Powołał, np. zaledwie 20-letniego środkowego AZS Olsztyn Jakuba Kochanowskiego, jego 22-letniego kolegę z drużyny, przyjmującego Aleksandra Śliwkę, 21-letniego rozgrywającego Effectora Kielce Marcina Komendę, czy 22-letniego libero Skry Kacpra Piechockiego. Nadejście nowej fali w drużynie narodowej może też symbolizować obecność w gronie kadrowiczów skutecznego atakującego Cuprum Lubin Łukasza Kaczmarka (23 l.) i jego równolatka, bodaj najskoczniejszego polskiego bombardiera Macieja Muzaja z Jastrzębskiego Węgla.

Jednocześnie nie ma na liście graczy, którzy mogli być w orbicie zainteresowań szkoleniowca, ale ten z nich (na razie?) zrezygnował. Próżno szukać byłych czołowych kadrowiczów – doświadczonego rozgrywającego Łukasza Żygadły, atakującego Jakuba Jarosza, czy środkowego Marcina Możdżonka. Nie można jednak wykluczyć, że De Giorgi w trakcie sezonu reprezentacyjnego, który kończą sierpniowe mistrzostwa Europy w Polsce, będzie dokonywał dalszych roszad.

– To nie jest zamknięta lista. Podkreślam, że podałem skład jedynie na Ligę Światową, to nie jest ostateczna grupa, z której będę korzystał w tym roku – wyjaśnia nam selekcjoner. – Są trzy powody, dla którego tacy, a nie inni zawodnicy znaleźli się wśród 21 nazwisk: decydowała forma fizyczna, forma techniczna i gotowość do pracy. Mogę dodać, że mam na widoku jeszcze innych interesujących młodych ludzi i możliwe, że z nich skorzystam po Lidze Światowej - zaznaczył De Giorgi.

Skład reprezentacji Polski:

Środkowi: M. Bieniek, K. Kłos, J. Kochanowski, B. Lemański, P. Nowakowski, A. Wrona
Przyjmujący: R. Buszek, M. Kubiak, B. Kurek, A. Szalpuk, A. Śliwka, W. Włodarczyk Rozgrywający: F. Drzyzga, M. Komenda, G. Łomacz
Atakujący: Ł. Kaczmarek, D. Konarski, M. Muzaj
Libero: K. Piechocki, D. Wojtaszek, P. Zatorski

autor: Marek Żochowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: