SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Gruszka znokautował Anastasiego

Gruszka znokautował Anastasiego

02.12.2016, godz. 02:00
Piotr Gruszka
foto: FORUM

To było jak czysty cios boksera w punkt. Siatkarze GKS Katowice pogrążyli kolejnego wyżej notowanego rywala. W 11. kolejce wygrali na wyjeździe 3:0 z Lotosem Gdańsk.

Lotos zagrał najgorszy mecz w sezonie. Przegrał gładko - do 18, 22 i 20. Trener katowickiego beniaminka, 450-krotny reprezentant Polski Piotr Gruszka (39 l.), ma powody do dumy. Ograł w końcu nie byle jakiego speca - byłego selekcjonera Andreę Anastasiego (56 l.), z którym kiedyś współpracował w kadrze.

To był także szczególny mecz dla włoskiego rozgrywającego GKS Marco Falaschiego (29 l.), który trafił do Katowic z Lotosu. Widać było, jak mu zależy na pokazaniu się z dobrej strony. Momentami ośmieszał byłych kolegów.

- Nie spodziewałem się, że wygramy tak łatwo - przyznał przyjmujący GKS Serhij Kapelus (34 l.). Ukrainiec otrzymał nagrodę MVP po zdobyciu 19 pkt. - Liczyłem na punkcik, góra dwa, a mamy komplet i jest super - dodał.

Najwięcej emocji było w Jastrzębiu, gdzie siatkarze Jastrzębskiego Węgla ulegli 2:3 Cuprum Lubin. Gospodarzom nie pomogło 25 pkt. najskuteczniejszego zawodnika ligi Salvadora Olivy. Na najlepszego gracza wybrano przyjmującego Cuprum Roberta Taehta (17 pkt.). 

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: