Siatkówka kobiet - Baku: Polska - Niemcy

Autor: www.cev.lu Radość polskich siatkarek po wygranym ćwierćfinale w I Igrzyskach Europejskich w Baku z drużyną Niemiec

Igrzyska Europejskie w Baku: Polki pokonały Niemki i grają o MEDALE!

2015-06-24 9:14

Ależ to był dramat! Polskie siatkarki przebyły drogę z nieba do piekła i z powrotem, po czym awansowały do półfinału Igrzysk Europejskich w Baku. Podopieczne Jacka Nawrockiego (50 l.) zwyciężyły Niemki 3:2 (25:23, 25:17, 18:25, 14:25, 15:10), zapewniając sobie grę o podium i cenne punkty do rankingu światowego.

Reprezentacja Polski potrzebuje sukcesu w IE, żeby poprawić notowania w rankingu europejskich pretendentów do turnieju kwalifikacyjnego igrzysk w Rio. Widać już, że to się uda.

W dwóch pierwszych setach biało-czerwone robiły z Niemkami, co chciały, i wyglądało na to, że mecz szybko się skończy. Selekcjoner słusznie jednak uczulał podczas przerwy: "Spokojnie, powoli, to będzie długi mecz, przygotujcie się na to!".

Nasz trener wykrakał, bo w trzeciej i czwartej partii z jego zawodniczek zeszło powietrze. Traciły seryjnie punkty, a rozpędzone rywalki odrobiły straty i doprowadziły do piątej partii.

Zobacz: Polskie siatkarki w półfinale Igrzysk Europejskich. "To był cel minimum, zespół idzie w dobrym kierunku"

Miny Polek były niewyraźne, ale doświadczenie naszych liderek na szczęście wzięło górę. Ze skrzydeł raziły Niemki dwie Katarzyny - Zaroślińska (zdobyła 23 pkt) i Skowrońska (20 pkt), zagrywką utrudniała życie Anna Werblińska, a nasz blok w kluczowych momentach stanowił ścianę nie do przebicia. W tie-breaku Polki osiągnęły sporą przewagę. Od stanu 8:5 kontrolowały mecz.

- Mieliśmy zatrzymać najgroźniejsze siatkarki przeciwniczek - tłumaczył Nawrocki. - Cieszę się, że udało się wygrać, mimo olbrzymich problemów w trzecim i czwartym secie. To była ciężko wywalczona wygrana.

W półfinale Polki zmierzą się z Serbią lub Belgią.