SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Jaka przyszłość czeka Stephane'a Antigę? Decyzja 10 października

Jaka przyszłość czeka Stephane'a Antigę? Decyzja 10 października

26.09.2016, godz. 11:10
Stephane Antiga
Stephane Antiga foto: Super Express

Stephane Antiga wciąż jest selekcjonerem siatkarskiej reprezentacji Polski, ale póki co nie wiadomo, jak długo to jeszcze potrwa. W kuluarach mówi się, że może pożegnać się ze stanowiskiem, a poszukiwania jego następcy wciąż trwają. Prezes PZPS Jacek Kasprzyk przyznał z kolei, że oficjalna decyzja w sprawie francuskiego trenera zostanie ogłoszona 10 października.

O przyszłości Antigi zaczęto głośniej dyskutować, gdy Polska słabo wypadła na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. "Biało-czerwoni" mieli apetyty na medale, ale odpali już w ćwierćfinale, gdzie rozbili ich Amerykanie (późniejsi brązowi medaliści).

Po powrocie do kraju do mediów zaczęły wypływać informacje o nie najlepszej atmosferze, jaka panuje w kadrze, ale najważniejsze zarzuty, jakie pojawiły się pod adresem szkoleniowca, to brak sukcesów na wielkich imprezach. Od czasu zdobycia mistrzostwa świata Polacy na dużych turniejach regularnie zawodzili, a igrzyska w Rio tylko potwierdziły tę tendencję.

Niewykluczone, że głową zapłaci za to właśnie Antiga. Jego kontrakt wygasa w październiku i wciąż nie wiadomo, czy zostanie przedłużony, ale o potrzebie zmian wypowiadają się już nawet sami siatkarze, jak np. Fabian Drzyzga. Rozgrywający reprezentacji w wywiadzie z "Przeglądem Sportowym" przyznał, że na stanowisku szkoleniowca powinno dojść do roszad, a jego zdaniem czas Francuza w kadrze jest skończony. Nie była to może najbardziej przemyślana wypowiedź - w końcu Antiga może przedłużyć kontrakt z PZPS, a wtedy najbardziej poszkodowany będzie sam zawodnik - ale oddaje ona nastroje, jakie panują w reprezentacji.

Jaka przyszłość czeka Antigę? Jak przyznał prezes PZPS Jacek Kasprzyk decyzja zostanie podjęta i ogłoszona na początku października - Przez szacunek dla Stephane'a nie możemy rozmawiać z innymi szkoleniowcami w momencie, kiedy on wciąż jest trenerem reprezentacji. I może nim pozostać. Decyzja zostanie podjęta na zarządzie PZPS 10 października. W tym dniu ewentualnie zakomunikujemy, że kończy się współpraca ze Stephane'em i w tej sytuacji oficjalnie rozpoczniemy poszukiwania trenera na następne lata - zapowiedział.

A waszym zdaniem Antiga powinien odejść, czy zostać na stanowisku trenera kadry? Głosujcie w naszej sondzie!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: