SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Joanna Wołosz i Maciej Wołosz. Rodzeństwo spod jednej siatki

Joanna Wołosz i Maciej Wołosz. Rodzeństwo spod jednej siatki

15.10.2016, godz. 08:05
Joanna Wołosz, Maciej Wołosz_1pub
Joanna Wołosz z bratem Maciejem foto: Krzysztof Hadrian

Joanna Wołosz (26 l.) zacznie dziś z Chemikiem Police walkę o kolejne mistrzostwo Polski. Jej brat - Maciej (34 l.), występuje w Plus Lidze w Espadonie Szczecin. Chociaż reprezentują różne kluby, grają w tej samej hali. To ewenement na skalę światową.

- Przyjęłam ofertę Chemika również dlatego, że w Szczecinie mieszkał i grał brat - mówi Joanna. - Dobrze mieć go przy sobie, bo zawsze wesprze albo w czymś pomoże. Ostatnio... wniósł sprzęt AGD do mieszkania, a niepotrzebne kartony zniósł do piwnicy - śmieje się.

Ale i Maciek ma "korzyści" z tej sytuacji. - Po ostatnim sezonie, gdy nie byłem pewien, czy Espadon przedłuży ze mną kontrakt, zrezygnowałem z mieszkania i skorzystałem z gościny siostry - mówi.

Joanna (podpora Chemika i reprezentacji Polski na pozycji rozgrywającej) osiągnięciami przebiła znacznie Maćka, ale usprawiedliwia brata. - Zaczęłam wcześniej od niego i było mi łatwiej również dlatego, że przeszłam cały proces szkolenia w SMS i kadrach juniorek.

Chemik z Joanną Wołosz jest niemal stuprocentowym faworytem do mistrzostwa Polski. - Po wywalczeniu awansu z reprezentacją do przyszłorocznych ME poczułam dużą ulgę i uspokojenie. Teraz skupiam się na lidze - wyznaje.

Duże nadzieje Joanna wiąże z grą w Lidze Mistrzyń, w której 2 lata temu, jeszcze w barwach Busto Arsizio zdobyła 2. miejsce.

- Te rozgrywki to prestiż dla klubu i każdej z nas. Grupa z mistrzem Włoch nie jest łatwa, ale liczę, że wyjdziemy z niej i będziemy w ćwierćfinale, a później zobaczymy - mówi dyplomatycznie o szansach Chemika.

autor: Jerzy Chwałek zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: