SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Katarzyna Skowrońska-Dolata poważnie kontuzjowana. Koniec sezonu?

Katarzyna Skowrońska-Dolata poważnie kontuzjowana. Koniec sezonu?

24.01.2017, godz. 08:30
Katarzyna Skowrońska-Dolata
Katarzyna Skowrońska-Dolata foto: EAST NEWS

Katarzyna Skowrońska-Dolata nie zagra już w tym sezonie? Mistrzyni Europy z reprezentacją Polski w latach 2003 i 2005 pozna dokładną diagnozę we wtorek, ale prawdopodobnie zerwała więzadła w kolanie - mówił mąż siatkarki Jakub Dolata dla "Przeglądu Sportowego".

Katarzyna Skowrońska-Dolata w 2016 roku przeniosła się do klubu Foppapedretti Bergamo i szybko stała się jedną z czołowych postaci drużyny. Chciała poprowadzić ten klub do sukcesów, ale być może spotkanie z Savino Del Bene Scandicci było dla niej ostatnim w tym sezonie. Utytułowana polska siatkarka odniosła kontuzję kolana, gdy próbowała ratować jedną z piłek. Poczuła duży ból i natychmiast została zmieniona.

Do szpitala trafiła jeszcze tego samego dnia. Przeszła badania kontuzjowanego kolana. Niestety wiele wskazuje na to, że odpocznie od gry przez kilka miesięcy. - Dopiero we wtorek będziemy znali diagnozę. Obawiamy się, że to może być nawet zerwanie więzadła, co będzie oznaczało dla Kasi koniec sezonu. Mamy jednak nadzieję, że uraz jest mniej groźny, że to tylko skręcenie albo kłopoty z łąkotką. - powiedział dla "PS" Jakub Dolata, mąż i menedżer siatkarki.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: