SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Katarzyna Skowrońska-Dolata zakończy karierę przez kontuzję kolana?!

Katarzyna Skowrońska-Dolata zakończy karierę przez kontuzję kolana?!

14.02.2017, godz. 16:07
Katarzyna Skowrońska-Dolata
foto: CYFRA SPORT

Katarzyna Skowrońska-Dolata obecnie dochodzi do zdrowia po operacji kolana. 34-letnia siatkarka w jednym z meczów Serie A zerwała więzadło krzyżowe i teraz czeka ją kilka miesięcy rehabilitacji. Okazuje się jednak, że uraz może przyczynić się do zakończenia kariery przez zawodniczkę! - Nie zostanę desperatką, która za wszelkę cenę będzie chciała wrócić na parkiet - powiedziała w wywiadzie dla "Sport.pl".

Skowrońska-Dolata doznała urazu pod koniec stycznia w meczu Serie A Foppapedretti Bergamo - Savino Del Bene Scandicci. Szczegółowe badania wykazały całkowite zerwanie więzadła krzyżowego w prawym kolanie, a to z kolei oznacza koniec sezonu dla polskiej zawodniczki. Teraz przed nią kilka miesięcy rehabilitacji, ale 34-letnia siatkarka nie podjęła jeszcze decyzji, czy wróci na parkiet.

- W mojej dyscyplinie jest to dość poważny uraz i wiem, że swoją grę w tym sezonie już skończyłam. Na zgrupowania reprezentacji również się nie wybieram, więc mam przed sobą kilka miesięcy, żeby doprowadzić się do dobrego stanu - nie spieszyć się i nie robić niczego wbrew organizmowi. Często się zdarza, że kiedy ktoś chce zrobić coś za szybko, to później uraz się powtarza, a ja sobie tego nie życzę - przyznała w rozmowie ze "Sport.pl".

- Wiem, że mimo iż teoretycznie po tej kontuzji wraca się do zdrowia, to kolano już nigdy nie jest takie samo, ślad w organizmie zawsze pozostaje. Niezależnie od tego, czy wrócę na boisko, czy zakończę swoją karierę, wiem, że wszystko jakoś się ułoży, choć nie tak wyobrażałam sobie zakończenie przygody ze sportem. Na pewno nie zostanę desperatką, która w wieku 34 lat będzie chciała za wszelką cenę wrócić na parkiet - twierdzi siatkarka.

- Zawsze powtarzałam sobie, że chcę być zapamiętana z tego, że jestem dobrą siatkarką, a nie dlatego, że kiedyś byłam dobra. To duża różnica. Jeśli więc rehabilitacja pójdzie zgodnie z planem, to może zdecyduję się na powrót. Podejmę taką decyzję tylko wtedy, gdy moja dyspozycja będzie równie wysoka, jak w moim ostatnim meczu. Słabsza nie pojawię się na boisku - dodała Skowrońska-Dolata.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: