SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Kibice dostaną nowego trenera polskich siatkarzy pod choinkę. Poznamy go 20 grudnia

Kibice dostaną nowego trenera polskich siatkarzy pod choinkę. Poznamy go 20 grudnia

15.12.2016, godz. 07:27
Polska siatkówka
Polska siatkówka foto: EAST NEWS

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk potwierdza „Super Expressowi”, że nazwisko nowego trenera reprezentacji mężczyzn poznamy za niespełna tydzień - 20 grudnia.

Działacze wciąż zastanawiają się nad wyborem z trójki: Mauro Berruto (Włochy), Ferdinando De Giorgi (Włochy) i Radostin Stojczew (Bułgaria). Dwaj ostatni są też brani pod uwagę przez federację irańską, ale można zakładać, że dla obu byłaby to raczej opcja rezerwowa.

Do końca tygodnia specjalna komisja związkowa i Wydział Szkolenia zarekomendują jednego kandydata 23-osobowemu zarządowi PZPS. Z kolei to gremium we wtorek 20 grudnia zagłosuje nad jego przyjęciem.

Wszyscy trzej pretendenci przyjęli zasadnicze warunki kontraktu zaproponowane przez związek, ale trwają ostatnie negocjacje. Nie chodzi tylko o pieniądze, chociaż także o nie. – Nie przyjmiemy warunków, które są poza naszymi możliwościami finansowymi – podkreśla prezes Kasprzyk. – Z kolei pod względem sportowym nie możemy wybrać źle, bo wszyscy są fachowcami.

Trwa finalne ustalanie szczegółów. – Dogrywamy pewne detale – dodaje szef związku. - Choćby taki, czy rozmawiamy o sumach netto czy brutto. Przedmiotem ustaleń jest też na przykład kwestia obecności selekcjonera w Polsce w czasie kontraktu. Chcemy, by był do dyspozycji, choć nie musi to oznaczać mieszkania tu z rodziną. Trener powinien być na najważniejszych meczach ligowych czy pucharowych, musi być także gotowy wypełniać zobowiązania sponsorskie – kończy prezes Kasprzyk.

autor: Marek Żochowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: