Asseco Resovia

Liga Mistrzów: Resovia o krok od awansu. Skra musi wygrać w rewanżu

2015-03-05 11:58

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali Lokomotiw Nowosybirsk i są praktycznie o krok od awansu do Final Four Ligi Mistrzów. W meczu rewanżowym drugiej fazy play off polskiej ekipie wystarczy zdobycie dwóch setów. W mniej komfortowej sytuacji są zawodnicy PGE Skry Bełchatów. Swój pierwszy mecz przegrali i walka o awans będzie niezwykle trudna.

A to dlatego, że PGE Skra przegrała na wyjeździe z Sir Safety Perugia 2:3 (17:25, 25:20, 23:25, 25:23, 14:16). Porażka stawia mistrzów Polski w dość trudnym położeniu. Aby awansować do dalszej fazy turnieju, siatkarze Skry muszą wygrać! Promocję gwarantuje każde zwycięstwo wyższe niż 3:2. Jeżeli polska ekipa odda dwa sety, będzie rozegrany tzw. "złoty set", który o wszystkim zadecyduje.

Skra Bełchatów postawiła mistrza Włoch do Conte'a

W lepszym położeniu są siatkarze Resovii Rzeszów. Zwycięstwo w Nowosybirsku z Lokomotiwem 3:1 (20:25, 25:21, 29:27, 25:17) przybliża polską drużynę do awansu. W rewanżu, wicemistrzom Polski wystarczą dwa wygrane sety, żeby znaleźć się w Final Four.