Asseco Resovia

Liga Mistrzów: Resovia Rzeszów - Zenit Kazań 0:3. Rosjanie zmietli rzeszowian [WIDEO]

2015-03-29 21:39

Asseco Resovia Rzeszów - Zenit Kazań 0:3! Siatkarze z Rzeszowa tylko momentami nawiązali walkę z najlepszą ekipą z Rosji i ostatecznie gładko - w trzech setach - ulegli utytułowanej ekipie z Kazania. Podopiecznych Andrzeja Kowala stać było na krótki zryw na początku trzeciego seta.

W półfinale Asseco Resovia Rzeszów zaskakująco łatwo pokonała Skrę Bełchatów 3:0. Można było to traktować jako dobry prognostyk przed finałem Ligi Mistrzów. Bełchatowianie wydawali się bowiem ekipą zdolną sięgnąć nawet po końcowe trofeum. Tymczasem dopiero w niedzielę okazało się, że forma podopiecznych Miguela Falaski daleka była od wybitnej. W starciu z Berlin Recycling Volleys spisali się słabiutko i ostatecznie zajęli czwarte miejsce.

Resovia - Zenit NA ŻYWO! Gdzie transmisja TV, ONLINE i STREAM? [WIDEO]

Słabość Skry potwierdziła też w finale Resovia. Siatkarze Andrzeja Kowala właściwie nie podjęli rywalizacji z dwukrotnymi triumfatorami Ligi Mistrzów. Trzy sety, trzy porażki i w żadnym właściwie absolutny brak zagrożenia. Rosjanie wyglądali momentami, jakby walczyli w zwolnionym tempie. Niby atakowali, niby popisywali się efektownym serwisem, ale przez cały spotkanie można było odnieść wrażenie, że zespół Władymira Alekhno nie ma wielkiej ochoty, by zostawić na boisku serducha.

Wystarczyło. Dla Zenitu to trzecie zwycięstwo w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Poprzednie dwa sukcesy to lata 2008 i 2012.

Resovia Rzeszów - Zenit Kazań 0:3 (22:25, 23:25, 21:25)

15:40

Witamy w relacji LIVE z meczu Resovia Rzeszów - Zenit Kazań! Przed nami finał Ligi Światowej!

16:05

Obie ekipy powinny już rozpocząć rywalizację o zwycięstwo w Lidze Mistrzów, ale spotkanie o brązowy medal trwało aż 5 setów, co spowodowało lekkie opóźnienie. Jeszcze kilka minut i początek walki o złoto!

16:10

Zaczynamy I seta finału Final Four Ligi Mistrzów!

16:15 (5:8)

Rosjanie zaczęli od mocnych zagrywek, którymi raz po raz męczą Krzysztofa Ignaczaka. Już pierwsza z nich przyniosła punkt Zenitowi, ale potem widzieliśmy kilka serwisów trafionych w siatkę. Obie strony mądrze atakowały ze skrzydeł, głównie po bloku, i na pierwszej przerwie technicznej Zenit prowadzi 8:5. Resovia ma sporo problemów z przyjęciem i zakończeniem pierwszej akcji.

16:30 (16:13)

Resovia nieźle zaczęła grę po pierwszej przerwie technicznej, skutecznie zaatakowała blokiem, a punkt z serwisu zdobył Fabian Drzyzga. Później jednak do głosu znów doszli Rosjanie, ale też nie ustrzegali się błędów - głównie w polu zagrywki. Rzeszowianie wykorzystali to, otrząsnęli się po trudnym początku i prowadzą na drugiej przerwie technicznej! 6 pkt pod rząd zdobytych przez Resovię! Na uwagę zasługują szczególnie świetne ataki z drugiej linii i ze środka.

16:40 (22:25)

Niestety! Po znakomitej passie Resovii, przyszła jeszcze lepsza siatkarzy z Rosji. Zenit prowadzi z rzeszowianami 1:0. Czekamy na drugiego seta!

A tymczasem Rosjanie... oni chyba naprawdę są dumni z faktu, że cała Europa najchętniej wysłałaby ich w paczce na Antarktydę:

16:45

Drugi set czas zacząć!

16:50 (5:8)

Jak nie idzie, to nie idzie. Siatkarze Resovii chyba za bardzo się naoglądali swoich kolegów z Bełchatowa. Wyglądają dzisiaj... cóż, podobnie?

17:00 (7:13)

To nie mecz, to szturm. Rosjanie zwyczajnie obijają bezradnych rzeszowian. Podopieczni Andrzeja Kowala aż tak mocno odczuli starcie ze Skrą Bełchatów? Czy po prostu pokonanie odwiecznych rywali z krajowego podwórka było jedynym marzeniem?

17:25 (23:25)

Dramat trwa. Rzeszowianie rzucili się do odrabiania strat, odrobili, ale skończyli jak mistrzowie Polski kilka godzin wcześniej. W decydującym momencie oddali seta

17:30

III set. Czekamy jak na ścięcie.

17:45 (8:4)

Dobry początek ekipy Andrzeja Kowala! Doczekamy się wreszcie dominacji rzeszowian na siatce?

17:40 (17:20)

Krótki zryw - do tego się już w niedzielę przyzwyczailiśmy. Niestety, Rosjanie szybko przejęli inicjatywę i wrócili na prowadzenie. Zapowiada się gładki triumf w finale.

17:45 (21:25)

Koniec! Debiut Resovii Rzeszów w Final Four Ligi Mistrzów kończy się dla nich przegranym finałem! Tym samym na powtórzenie osiągnięcia Płomienia Milowice z 1978 roku na razie poczekamy. Rok?

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!