SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty siatkówka Liga Światowa 2016. Co musi się stać, żeby Polska wyszła z grupy? [SCENARIUSZE]

Liga Światowa 2016. Co musi się stać, żeby Polska wyszła z grupy? [SCENARIUSZE]

15.07.2016, godz. 09:11
Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski - siatkówka, Liga Światowa foto: EAST NEWS

Biało-czerwoni przegrali swój mecz z Serbami w fazie grupowej Ligi Światowej 2016 i sprawa awansu nie jest już w ich rękach. Muszą liczyć na innych. Co musi się wydarzyć, aby Polska awansowała do półfinału turnieju? Jakie scenariusze dają ekipie Stephane'a Antigi szanse na najlepszą czwórkę? Sprawdźcie!

Sytuacja jest skomplikowana w obu grupach Ligi Światowej 2016. Nas interesuje jednak grupa J, w której występują reprezentanci Polski. Do rozegrania pozostał tylko jeden mecz: Francja - Serbia. Ci drudzy mają już zapewniony awans, ale nie mogą kalkulować, z którego miejsca awansować do półfinału. Ostatnie spotkanie drugiej grupy K rozegrane będzie dopiero po pojedynku Trójkolorowych i Serbów. Wtedy poznamy cztery ekipy, które zagrają w półfinale LŚ 2016.

Czy będzie wśród nich Polska? Oby! Ale musimy liczyć na pomoc Serbów. Jeśli ci pokonają Francuzów - z dowolnym stosunkiem setów - to podopieczni Stephane'a Antigi awansują z drugiego miejsca. W takim wypadku, będziemy lepsi od Trójkolorowych pod względem ilości wygranych spotkań. To one są decydujące. Gdyby taki scenariusz się zrealizował, w półfinale trafilibyśmy na pierwszą ekipą grupy K, czyli prawdopodobnie Brazylię, którą czeka starcie z USA.

Jeśli Francja wygra z Serbią, to ona wyjdzie z pierwszego miejsca. Serbowie z pewnością woleliby uniknąć lepszej drużyny z grupy K, dlatego mamy nadzieję, że mimo zapewnionego awansu dadzą z siebie maksa i pomogą biało-czerwonym!

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: