SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Liga Światowa 2017: Pierwszy walkower! Siatkarze... nie zdążyli na mecz

Liga Światowa 2017: Pierwszy walkower! Siatkarze... nie zdążyli na mecz

03.06.2017, godz. 09:44
siatkówka, piłka do siatkówki
foto: EAST NEWS

Liga Światowa 2017 rozpoczęła się w piątek. Drużyny z całego globu zaczęły walkę o wielkie pieniądze. Tylko dwa zgłoszone do rozgrywek zespoły nie zaprezentowały się jeszcze na parkiecie - Wenezuela i Austria. Wcale nie przez układ terminarza, ale problemy ekipy z Ameryki Południowej z transportem do Niemiec. Siatkarze z Wenezueli po prostu nie dolecieli na spotkanie, którego byli faworyami i zostali ukarani walkowerem.

Wenezuela i Austria w piątek miały zacząć walkę w Lidze Światowej 2017 na turnieju we Frankfurcie. Ekipa z Europy była w pełnej gotowości i czekała na swoich rywali. Niestety, murowani faworyci do zwycięstwa... nie dolecieli na mecz! Wszystko przez niekorzystne połączenia lotnicze i opieszałość działaczy federacji. Dopiero pod koniec maja zorientowano się, że linie lotnicze zlikwidowały bezpośrednie połączenie z Caracas w okolice Frankfurtu. W środę powstał plan na podróż z przesiadką w Stambule. Problem w tym, że na lotnisku okazało się, że... bilety nie zostały zarezerwowane!

Na nic nie zdała się interwencja Ministerstwa Sportu i zawodnicy zostali pozostawieni sami sobie. Dopiero po jakimś czasie reprezentacja ruszyła w długą podróż. Rozkład lotów nie dał jednak możliwości stawienia się Wenezuelczykom na mecz z Austrią o wyznaczonej porze. W związku z tym FIVB przyznało Europejczykom walkowera (zwycięstwo 25:0, 25:0, 25:0). Oprócz tego na federację z Ameryki Południowej nałożono grzywnę i wystosowano do jej władz list upominający. Co ciekawe, niemiecki Związek robił wszystko, by pomóc Wenezuelczykom. Problemem okazało się jednak to, że po drugiej stronie nikt nie mówił po angielsku.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: