SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty siatkówka Liga Światowa: Ferdinando de Giorgi odkrył karty. Znamy kadrę Polski!

Liga Światowa: Ferdinando de Giorgi odkrył karty. Znamy kadrę Polski!

15.05.2017, godz. 16:45
Ferdinando De Giorgi
Ferdinando De Giorgi foto: Marcin Gadomski/Super Express

Ferdinando de Giorgi ogłosił 18-osobową kadrę reprezentacji Polski na tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej. Szansę na udział w turnieju straciła trójka zawodników, którzy wcześniej znaleźli się w szerokim składzie - Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski i Wojciech Włodarczyk. Impreza rozpoczyna się w pierwszy weekend czerwca.

Już w kwietniu nowy selekcjoner reprezentacji Polski Ferdinando de Giorgi ogłosił nazwiska dwudziestu jeden zawodników, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze biało-czerwonych na rozgrywki Ligi Światowej. Ci rozpoczęli już nawet przygotowania do turnieju, a teraz trener wyznaczył osiemnastkę, która jest pewna udziału w imprezie. Miejsca w składzie stracili Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski i Wojciech Włodarczyk.

Wśród szczęśliwców znalazło się kilku zawodników, którzy czekają na swój debiut w narodowych barwach. Są to Kacper Piechocki (libero, PGE Skra Bełchatów), Bartłomiej Lemański (środkowy, Asseco Resovia), Łukasz Kaczmarek (atakujący, Cuprum Lubin) i Marcin Komenda (rozgrywający, Effector Kielce). W kadrze zabrakło miejsca dla m.in. Marcina Możdżonka oraz kontuzjowanego od pewnego czasu Mateusza Miki.

Od kilku dni reprezentacja Polski przebywa na zgrupowaniu w Spale. To zakończy się 19 maja, a dzień później biało-czerwoni rozegrają sparing z Iranem, który odbędzie się w Katowicach i będzie jednocześnie oficjalnym pożegnaniem wieloletniego kadrowicza Krzysztofa Ignaczaka. Sama Liga Światowa rozpocznie się zaś w pierwszy weekend czerwca, a składać się na nią będą interkontynentalne rundy we Włoszech (rywale: Włochy, Iran, Brazylia), Bułgarii (rywale: Bułgaria, Brazylia, Kanada) i Polsce (rywale: USA, Iran, Rosja). Final Six rozgrywek odbędzie się w dniach 4-8 lipca w Brazylii.

Kadra reprezentacji Polski na Ligę Światową:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin), Marcin Komenda (Effector Kielce)

Atakujący: Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin), Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel), Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Środkowi: Bartłomiej Lemański (Asseco Resovia Rzeszów), Andrzej Wrona (Onico AZS Politechnika Warszawska), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Przyjmujący: Bartosz Kurek, Artur Szalpuk (obaj PGE Skra Bełchatów), Michał Kubiak (Panasonic Panthers/Japonia), Aleksander Śliwka (Indykpol AZS Olsztyn), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Libero: Damian Wojtaszek (Asseco Resovia Rzeszów), Kacper Piechocki (PGE Skra Bełchatów), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: