SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Liga Światowa. Fortel kapitana, Kubiak przechytrzył Antigę

Liga Światowa. Fortel kapitana, Kubiak przechytrzył Antigę

12.06.2017, godz. 15:48
Siatkarze na meczu Polska - Kanada
Radość polskich siatkarzy, od lewej trener Ferdinando De Giorgi, Michał Kubiak i Bartłomiej Lemański foto: FIVB

Jeśli w trzech ostatnich meczach grupowych Ligi Światowej polscy siatkarze nie stracą punktów, na pewno wystąpią w lipcu w Final Six w Kurytybie. Wszystko pozostaje w rękach podopiecznych Ferdinando De Giorgiego. By pozostać z szansami na grę o triumf w całej imprezie, Biało-Czerwoni musieli się uciec do małego podstępu...

Na drodze do turnieju finałowego LŚ polscy siatkarze odnieśli w Warnie ważne zwycięstwo 3:1 nad Kanadą prowadzoną przez ich poprzedniego trenera Stephane'a Antigę. Istotną rolę (zaliczył 10 pkt wchodząc do gry z ławki) odegrał kapitan kadry Michał Kubiak, którego występ ze względu na uraz kostki do ostatniej chwili utrzymywano w tajemnicy. Jak się okazuje, to była przemyślana intryga polskiego obozu.

– Powiedziałem trenerowi, że zaplastruję stopę i jak będzie taka potrzeba, zagram. Okazało się, że była. Nie mówiliśmy o tym, wiedząc, że Stephane Antiga śledzi polski internet. Niespodzianka chyba się udała – zdradził Kubiak po meczu z Bułgarami. Po naszym przyjmującym nie było widać, że jeszcze dwa dni wcześniej zmagał się z bolesnym uszkodzeniem stawu skokowego. Kanadyjczycy nigdy jeszcze nie wygrali z Polakami w oficjalnym meczu i obecność Antigi na ławce nic pod tym względem nie zmieniła.

Tymczasem Polacy, którzy w poniedziałek wracali z Bułgarii do kraju, będą się szykowac do ostatniego etapu LŚ w Katowicach, gdzie zaczną meczem z Rosją. W czwartek zagrają ze Sborną w Spodku, potem w sobotę i niedzielę przeniosą się do Łodzi, na spotkania z Iranem i USA. Jeśli wygramy trzykrotnie za 3 pkt (3:1 lub 3:1), bez względu na inne wyniki awansujemy do Final Six.

Liga Światowa, grupa 1

1. Francja 6 0 18

2. Serbia 5 1 15

3. Brazylia 4 2 13

4. Belgia 3 3 10

5. POLSKA 3 3 9

6. Bułgaria 3 3 8

7. Kanada 3 3 7

8. Iran 3 3 7

9. USA 2 4 7

10. Rosja 2 4 6

11. Włochy 1 5 4

12. Argentyna 1 5 4

W kolejnych rubrykach: zwycięstwa, porażki, punkty. Do finału w Kurytybie (4–8 lipca) awansuje 5 czołowych ekip tabeli i gospodarz – Brazylia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: