Polska, reprezentacja Polski siatkówka, siatkarze

Autor: CYFRASPORT Polska - Rosja

Liga Światowa. Horror w Gdańsku. Polska znów zlała Rosję!

2015-05-30 1:23

Polscy siatkarze odnieśli drugie zwycięstwo w Lidze Światowej 2015. Podopieczni Stephane'a Antigi pokonali po raz drugo Rosję. Tym razem jednak zwycięstwo przyszło dużo trudniej niż w czwartek. Po morderczym tie-breaku mistrzowie świata wygrali z mistrzami olimpijskimi 3:2!

Zaczęło się bardzo dobrze od gładkiego zwycięstwa w pierwszym secie. Od połowy drugiej partii gra Polaków się posypała. Rosjanie wygrali dwa sety i objęli prowadzenie w meczu. W czwartej partii znów rządzili biało-czerwoni i doprowadzili do tie-breaku. W nim prowadzili już 12:8 by stracić przewagę. Rosjanie mieli nawet piłkę meczową, ale to podopieczni Antigi na końcu wznieśli ręcę w geście triumfu, radując 11-tysięczną widownię w ERGO Arenie w Gdańsku! Kolejne mecze w Lidze Światowej zagramy z Iranem.

Fabian Drzyzga: Mateusz Bieniek przyniesie dużo radości reprezentacji Polski

Polska - Rosja 3:2 (25:19, 24:26, 20:25, 25:19, 18:16)

Polska: Piotr Nowakowski, Jakub Jarosz, Bartosz Kurek, Andrzej Wrona, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Dawid Konarski, Piotr Gacek, Paweł Zatorski, Marcin Możdżonek, Mateusz Mika, Rafał Buszek, Bartosz Bednorz, Mateusz Bieniek

Rosja: Denis Birjukow, Jewgienij Siwożelez, Siergiej Sawin, Andriej Aszczew, Aleksander Butko, Aleksander Abrosimow, Aleksiej Wierbow, Maksim Michajłow, Paweł Moroz, Igor Kołodinski, Aleksiej Obmoczajew, Aleksander Markin, Artem Smoljar