SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Liga Światowa: Michał Kubiak zagra na środkach przeciwbólowych [TERMINARZ MECZÓW W POLSCE]

Liga Światowa: Michał Kubiak zagra na środkach przeciwbólowych [TERMINARZ MECZÓW W POLSCE]

14.06.2017, godz. 14:44
Michał Kubiak
Kapitan reprezentacji siatkarzy Michał Kubiak podczas meczu LŚ 2017 z Iranem foto: FIVB

Polscy siatkarze po raz pierwszy w tym sezonie zagrają mecze o punkty na własnym terenie. W ostatni weekend fazy grupowej Ligi Światowej Biało-Czerwonych będzie można zobaczyć w katowickim Spodku i łódzkiej Atlas Arenie. Stawką rywalizacji będzie awans do turnieju finałowego w brazylijskiej Kurytybie.

Podopieczni selekcjonera Ferdinando De Giorgiego zagrają kolejno z Rosją w Katowicach oraz Iranem i USA w Łodzi. Jeśli wygrają trzy razy bez straty punktu, na pewno zdobędą kwalifikację na Final Six w Kurytybie. Przy innych rozstrzygnięciach istotne będą wyniki pozostałych zainteresowanych awansem drużyn. Gdyby finał LŚ zaczynał się dziś, oprócz gospodarzy Brazylijczyków zagraliby w nim: Francuzi, Serbowie, Belgowie, Polacy i Bułgarzy.

W Polsce kibice zobaczą na parkiecie kapitana reprezentacji Michała Kubiaka, który po odniesieniu kontuzji kostki w Bułgarii, dość szybko wrócił na parkiet. Okazuje się jednak, że uraz nie został całkiem wyleczony i nasz przyjmujący musi zaciskać zęby. – Jeśli chodzi o moją kontuzję to nie jest najlepiej, ale ze sztabem medycznym robimy wszystko, by doprowadzić nogę do stanu używalności. Zrobię wszystko, aby pomóc zespołowi. Bez leków przeciwbólowych się nie obędzie, ale zrobię co w mojej mocy – zadeklarował Kubiak.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy zagrać w Polsce przed naszą fantastyczną publicznością. Jestem przekonany, ze kibice pomogą nam swoim dopingiem zarówno w Katowicach i Łodzi. Gramy z trzema silnymi zespołami, z którymi spotkania są zawsze wyzwaniem. Mamy jednak nadzieję, że z pomocą kibiców uda nam się zwyciężyć. Jesteśmy skoncentrowani przede wszystkim na poprawie jakość naszej gry i skupiamy się tylko na najbliższym meczu – skomentował trener De Giorgi.

Terminarz ostatniego weekendu fazy grupowej LŚ

Czwartek 15 czerwca, Katowice, 20.25: Polska – Rosja

Sobota 17 czerwca, Łódź, 20.25: Polska – Iran

Niedziela 18 czerwca, Łódź, 20.25: Polska – USA

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: