Reprezentacja Polski w siatkówce

Autor: East News Reprezentacja Polski w siatkówce

Liga Światowa: Horror na dzień dobry. Polska lepsza od Brazylii!

2017-06-02 21:38

Polska z przytupem rozpoczęła Ligę Światową 2017. Po emocjonującym meczu pokonała Brazylię 3:2 w setach! Selekcjoner biało-czerwonych Ferdinando De Giorgi pewnie nie spodziewał się, że jego pierwszy mecz w nowej roli będzie go kosztował tyle nerwów. Znakomicie jednak potrafił przygotować naszych siatkarzy przed tie-breakiem. Polacy zmiażdżyli rywali w decydującej partii!

Selekcjoner Ferdinando De Giorgi w swoim debiucie w meczu o punkty odważnie postawił na zmienników, w tym debiutantów. I może być w pełni zadowolony z postawy dwójki żółtodziobów – Bartłomieja Lemańskiego i Aleksandra Śliwki. Obaj odpłacili za zaufanie wieloma znakomitymi akcjami. Ten pierwszy w otwierającym secie, wygranym, przez Biało-Czerwonych, a drugi – w ostatnich dwóch partiach. Śliwka w kluczowych momentach grał bez respektu dla kanarkowych gigantów. Leworęczny przyjmujący Resovii wyglądał, jakby w kadrze narodowej spędził lata, a nie tygodnie. Atakował i zagrywał z chirurgiczną precyzją i bezlitośnie punktował faworytów.

Brazylia prowadziła już 2:1 w setach i w 4. secie 11:8 i 13:10, ale potem nasi nacisnęli, a rywal zaczął popełniać błędy, ataki mistrzów olimpijskich lądowały po autach, a Biało-Czerwoni złapali wiatr w żagle i doszło do 5. partii. Euforia z czwartego seta przełożyła się na nasze nastawienie w decydującej odsłonie. Nie było ani chwili zawahania, ani momentu rezygnacji, było nakręcenie na dobry wynik i przekonanie, że nawet teoretycznie eksperymentalnym składem można wygrać z najlepszą ekipą igrzysk w Rio.

W tie-breaku wszystko było pod naszą kontrolą – 7:3, 10:4, 13:6 (!) i po prostu nie mogliśmy tego przegrać, grając z taką swobodą. Tak się stało i taki początek LŚ wróży jak najlepiej na dalszą część sezonu reprezentacyjnego. W sobotę w drugim dniu pierwszego turnieju LŚ w Pesaro zagramy z Włochami.

Polska - Brazylia 3:2 (25:20, 20:25, 19:25, 25:22, 15:8)

Polska: Buszek, Kubiak, Kurek, Śliwka, Bieniek, Kłos, Lemański, Kochanowski, Drzyzga, Łomacz, Konarski, Muzaj
Libero: Wojtaszek, Zatorski

Brazylia: Bruno, Murilo, Evandro, Renan, Lucas, Eder, Mauricio, Otavio, Lucarelli, da Silva, Douglas, Leao
Libero: Tiago, Thales