SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty siatkówka LIGA ŚWIATOWA. Polska - Bułgaria ZAPOWIEDŹ

LIGA ŚWIATOWA. Polska - Bułgaria ZAPOWIEDŹ

07.07.2012, godz. 17:55
Odkręcili kurek z kasą
foto: EAST NEWS

Dla reprezentantów Polski to mecz o ogromną stawkę. Awans do finału byłby wyczynem historycznym, bowiem "Biało-czerwoni" nigdy wcześniej w Lidze Światowej nie zaszli tak daleko.

Największym sukcesem naszej reprezentacji jest brązowy medal wywalczony przed rokiem. Wówczas podopieczni Andrei Anastasiego przegrali pólfinałowe starcie z późniejszymi triumfatorami imprezy - Rosjanami. W spotkaniu o trzecie miejsce pokonali natomiast Argentyńczyków.

Teraz przed reprezentantami Polski pojedynek z Bułgarią. Póki co Polacy pokazują się w Lidze Światowej z bardzo dobrej strony. W dwóch meczach fazy grupowej Final Six odnieśli dwa zwycięstwa. Wyższość Kurka i spółki musieli bowiem uznać gracze Brazylii i Kuby.

Przeczytaj koniecznie: Andrea Anastasi: Nie obiecuję finału

W chwili obencej reprezentacja Polski stała się głównym faworytem do końcowego zwycięstwa w całej imprezie. Optymizm kibiców starał się ostudzić nieco Andrea Anastasi. Trener naszej kadry zapewnił, że jego ekipa zrobi wszystko by zagrać w finale, ale on sam złotego medalu obiecać nie może.

Sobotni rywale Polaków, Bułgarzy są gospodarzami tegorocznego Final Six. Ich ogromnym atutem będą z pewnością kibice. W poprzednich dwóch spotkaniach siatkarze Bułgarii pokonali Niemców i ulegli Stanom Zjednoczonym.

O tym czy zdołają nawiązać równa walkę z Polakami przekonamy się już wieczorem. Początek spotkania Polska - Bułgaria o godzinie 19.45.

autor: Andreas Nicolaides zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: