Kurek zbombardował Iran

Autor: Marek Zieliński Bartosz Kurek

Liga Światowa: Polska słabsza od USA w ostatnim meczu. Teraz Final Six

2015-07-05 9:04

Polscy mistrzowie świata zawiedli i w sobotę ulegli w Krakowie Amerykanom 1-3. USA wygrały grupę Ligi Światowej i pokazały naszym siatkarzom, że koncentrację trzeba utrzymywać do końca. Za półtora tygodnia obie ekipy rozpoczną zmagania w turnieju Final Six o prymat w Lidze Światowej.

Liga Światowa: Rewanż w Final Six?

Obie ekipy grały dziś na luzie - po wygranej w piątek (3:2) drużyna Stephana Antigi dołączyła do USA i wywalczyła awans do Final Six. Dzisiaj francuski trener zamieszał składem - do wyjściopwego ustawienia posłał Buszka i Wronę. Środkowy był wyjątkowo słąbo dysponowany, psuł dużo piłek, popełniał proste błędy.

W pierwszych dwóch setach Polska nie miała nic do powiedzenia - porażki do 20 i 21 mówią same za siebie. Potem było lepiej, głónei za sprawą aktywnego Kurka. Biało-czerwoni wygrali trzeciego seta, ale w czwartym pokazali, że na to spotkanie wyszli po prostu nieskoncentrowani. Jak inaczej nazwać porażkę do 23, przy prowadzeniu 17:12?

Efekt jest taki, że w Final Six zagramy w grupie z Włochami i Serbią. Nienajgorzej, ale nie przy takim podejściu.

Uczestnicy Final Six Ligi Światowej:

1. Brazylia
2. Polska
3. USA
4. Serbia
5. Włochy
6. Zwycięzca II Dywizji Ligi Światowej (Bułgaria, Francja, Kanada/Argentyna, Holandia/Belgia)

Polska - USA 1:3 (20:25, 21:25, 25:22, 23:25)

Polska: Nowakowski, Kurek, Wrona, Drzyzga, Mika, Buszek i Gacek (libero) oraz Zatorski, Konarski, Łomacz, Szalpuk, Wrona.

USA: Sander, Lee, K. Shoji, Troy, Jaeschke, Holmes i E. Shoji (libero) oraz Priddy, Lotman, Smith.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!