Sport inne sporty siatkówka Liga Światowa. Serbia za silna dla Polski. Półfinał Final Six się oddala

Liga Światowa. Serbia za silna dla Polski. Półfinał Final Six się oddala

14.07.2016, godz. 22:45
Michał Kubiak, Karol Kłos i Bartosz Kurek

Polska przegrała z Serbią 1:3 w drugim meczu Final Six Ligi Światowej w Krakowie, czym zmniejszyła swoje szanse na awans do półfinału turnieju. Teraz wszystko zależeć będzie od piątkowego starcia Serbów z Francuzami, po którym będziemy wiedzieć, które drużyny trafią do strefy medalowej.

POLSKA - SERBIA 1:3 (23:25, 20:25, 25:18, 18:25)

Final Six Ligi Światowej przez sztab trenerski traktowany jest jako swego rodzaju przetarcie przed igrzyskami w Rio i przygotowanie do turnieju olimpijskiego, ale środowe zwycięstwo z Francją po prawdziwym horrorze rozbudziło apetyty kibiców "Biało-czerwonych". Mecz z Serbią miał być teoretycznie łatwiejszy, bo przynajmniej teoretycznie to drużyna nieco słabsza od "Trójkolorowych". Rzeczywistość okazała się jednak nieco zaskakująca, a w efekcie bardzo bolesna. Polacy przegrali pierwsze dwa sety, lecz gdy w trzecim rzucili się na rywali i rozbili ich 25:18 wydawało się, że powtórka meczu z Francją (od 0:2 do 3:2 dla naszych) jest całkiem realna. W czwartej partii to jednak Serbowie dali prawdziwy popis i ostatecznie zasłużenie wygrali cały mecz 3:1.

Podopieczni Stephane'a Antigi nie stracili jeszcze szans na awans do półfinału Final Six, ale mocno sobie go utrudnili. Teraz bowiem nic już nie zależy od nich i muszą uważnie obserwować jutrzejsze starcie Serbii z Francją. Dla Polaków najlepiej, by górą okazali się ci pierwsi - wówczas awansujemy do strefy medalowej z drugiego miejsca w grupie. Przy innych wynikach trzeba będzie jednak kalkulować oraz liczyć wygrane sety i zdobyte punkty, więc nietrudno się domyślić, że biało-czerwoni kibice i siatkarze będą trzymać kciuki za czwartkowych pogromców Polski.

False 2898 False 1 2016-07-14 20:20:00 True 30
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora