Michał Kubiak, Karol Kłos i Bartosz Kurek

Autor: East News

Liga Światowa. Serbia za silna dla Polski. Półfinał Final Six się oddala

2016-07-15 0:45

Polska przegrała z Serbią 1:3 w drugim meczu Final Six Ligi Światowej w Krakowie, czym zmniejszyła swoje szanse na awans do półfinału turnieju. Teraz wszystko zależeć będzie od piątkowego starcia Serbów z Francuzami, po którym będziemy wiedzieć, które drużyny trafią do strefy medalowej.

POLSKA - SERBIA 1:3 (23:25, 20:25, 25:18, 18:25)

Final Six Ligi Światowej przez sztab trenerski traktowany jest jako swego rodzaju przetarcie przed igrzyskami w Rio i przygotowanie do turnieju olimpijskiego, ale środowe zwycięstwo z Francją po prawdziwym horrorze rozbudziło apetyty kibiców "Biało-czerwonych". Mecz z Serbią miał być teoretycznie łatwiejszy, bo przynajmniej teoretycznie to drużyna nieco słabsza od "Trójkolorowych". Rzeczywistość okazała się jednak nieco zaskakująca, a w efekcie bardzo bolesna. Polacy przegrali pierwsze dwa sety, lecz gdy w trzecim rzucili się na rywali i rozbili ich 25:18 wydawało się, że powtórka meczu z Francją (od 0:2 do 3:2 dla naszych) jest całkiem realna. W czwartej partii to jednak Serbowie dali prawdziwy popis i ostatecznie zasłużenie wygrali cały mecz 3:1.

Podopieczni Stephane'a Antigi nie stracili jeszcze szans na awans do półfinału Final Six, ale mocno sobie go utrudnili. Teraz bowiem nic już nie zależy od nich i muszą uważnie obserwować jutrzejsze starcie Serbii z Francją. Dla Polaków najlepiej, by górą okazali się ci pierwsi - wówczas awansujemy do strefy medalowej z drugiego miejsca w grupie. Przy innych wynikach trzeba będzie jednak kalkulować oraz liczyć wygrane sety i zdobyte punkty, więc nietrudno się domyślić, że biało-czerwoni kibice i siatkarze będą trzymać kciuki za czwartkowych pogromców Polski.