SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Liga Światowa: Zmiany w kadrze polskich siatkarzy na turniej w Bułgarii

Liga Światowa: Zmiany w kadrze polskich siatkarzy na turniej w Bułgarii

07.06.2017, godz. 10:05
Reprezentacja Polski w siatkówce
Reprezentacja Polski w siatkówce foto: EAST NEWS

Selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce Ferdinando de Giorgi zdecydował się na dwie zmiany kadrowe przed drugim turniejem tegorocznej Ligi Światowej. Na zawody w bułgarskiej Warnie ze składu wypadli Jakub Kochanowski i Rafał Buszek.

W najbliższy weekend w bułgarskiej Warnie odbędzie się drugi turniej tegorocznej edycji Ligi Światowej, na którym Polacy zmierzą się z reprezentacjami gospodarzy oraz Brazylii i Kanady. Podczas pierwszych zawodów we Włoszech biało-czerwoni wygrali z ekipą Italii oraz Canarinhos, a polegli w trzecim starciu z Iranem. W stosunku do tamtych meczów selekcjoner Ferdinando de Giorgi zdecydował się na drobne roszady kadrowe.

Do Bułgarii nie wybiorą się bowiem Jakub Kochanowski i Rafał Buszek. Ten pierwszy dołączy do drużyny U21, która przygotowuje się do młodzieżowych mistrzostw świata. W ich miejsce powołani zostali przyjmujący Artur Szalpuk i atakujący Łukasz Kaczmarek.

- Zmiany w kadrze były zaplanowane, chcemy dać szansę gry w Lidze Światowej jak największej liczbie naszych zawodników. Traktujemy te rozgrywki bardzo poważnie, ale jednocześnie wykorzystujemy je jako okazję do przetestowania siatkarzy. Doświadczenie zebrane w meczach z najlepszymi na pewno zaprocentuje podczas mistrzostw Europy w naszym kraju - powiedział Piotr Gruszka, asystent trenera reprezentacji Polski.

Drugi turniej LŚ rozpocznie się w piątek. O godz. 18:10 Polacy zagrają z Bułgarią, w sobotę o 15:40 zmierzą się z Brazylią, a w niedzielę o tej samej godzinie czeka ich starcie z drużyną Kanady.

Skład biało-czerwonych na turniej w Warnie:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz.

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Maciej Muzaj.

Środkowy: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Bartłomiej Lemański.

Przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka.

Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: