SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Maciej Muzaj skacze WYŻEJ niż Bartosz Kurek

Maciej Muzaj skacze WYŻEJ niż Bartosz Kurek

17.11.2016, godz. 07:25
Maciej Muzaj
Maciej Muzaj foto:

Maciej Muzaj (22 l.) to jedna z czołowych postaci tegorocznego sezonu PlusLigi. W dotychczasowych meczach siatkarz Jastrzębskiego Węgla zdobył najwięcej punktów z ataku w całej lidze. Zasięgiem, na jakim potrafi zaatakować piłkę, przewyższa nawet Bartosza Kurka (28 l.).

- Nie wiem dokładnie, na jakim zasięgu mogę atakować,więc powiedzmy, że na. potwornym, jak określił spiker meczu z Espadonem - mówi półżartem Muzaj.

Według oficjalnej strony PlusLigi jego zasięg z wyskoku w ataku wynosi 365 cm.

Rozkwit talentu Muzaja nastąpił po przejściu ze Skry Bełchatów do Jastrzębia, gdy zaczął regularnie grać.

- Żadne treningi, nawet z czołowymi siatkarzami świata (w Skrze był zmiennikiem Mariusza Wlazłego - red.), nie zastąpią praktyki meczowej - podkreśla Maciej. - Pracuję ciężko, bo moim marzeniem jest gra w reprezentacji. Jeśli będę utrzymywał formę z początku sezonu, to wierzę - bez względu na to, kto obejmie kadrę - że dostanę w niej szansę. Chciałbym dorównać poziomem do reprezentantów - Bartka Kurka i Dawida Konarskiego, którzy reprezentują światową klasę - mówi z szacunkiem do kolegów.

Talent Muzaja dostrzegł już Stephane Antiga, u którego rozegrał trzy mecze w Lidze Światowej oraz był zapraszany na treningi z kadrowiczami. Jego wielkim atutem może być to, że jest leworęczny.

- Grając na prawym skrzydle, mam większą swobodę ataku, co pozwala zbijać piłkę w różnym kierunku - tłumaczy.

Na razie Maciej chce czerpać jak najwięcej od starszych kolegów. W Skrze trenował z Wlazłym, a w Jastrzębskim podpatruje znakomitego Kubańczyka Salvadora Olivę (31 l.).

- Bardzo mi pomaga. Można się uczyć od niego superprofesjonalnego podejścia do siatkówki czy też koncentracji w czasie meczów. Pokazuje mi pewne sztuczki przy siatce. Chcę w meczach ligowych potwierdzić, że mogę rywalizować z najlepszymi w Polsce. Jeśli dostanę się do kadry, to będę chciał pokazać swoją siłę i potencjał w konfrontacji z innymi atakującymi - odważnie planuje Muzaj.

autor: Jerzy Chwałek zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: