SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Marcelo Mendez nowym trenerem polskich siatkarzy? Jacek Kasprzyk zabrał głos

Marcelo Mendez nowym trenerem polskich siatkarzy? Jacek Kasprzyk zabrał głos

16.11.2016, godz. 17:18
Reprezentacja Polski - siatkówka
Reprezentacja Polski - siatkówka foto: EAST NEWS

Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, przedstawił nazwisko nowego faworyta w walce o posadę trenera polskiej reprezentacji. Na mistrzostwach Europy 2017 biało-czerwonych poprowadzić może Argentyńczyk Marcelo Mendez. Z gry wypadł już poprzedni poważny kandydat - Angelo Lorenzetti.

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk w rozmowie z "RMF FM" wyjawił, że nastąpił spory zwrot akcji w wyborze kolejnego selekcjonera. Jeszcze niedawno najpoważniejszym kandydatem do objęcia posady był Włoch Angelo Lorenzetti, ale jak powiedział Kasprzyk, ta kandydatura nie wchodzi już w grę. - Odmówił nam. Do rezygnacji zmusiła go sytuacja rodzinna. Przeprosił i powiedział, że nie może teraz wyjechać z Włoch - oznajmił prezes PZPS w rozmowie z radiem "RMF FM".

Dodał, że na placu boju pozostała piątka szkoleniowców, a faworytem jest ktoś spoza Europy. O kogo może chodzić? Wszyscy stawiają na Marcelo Mendeza, trenera Sada Cruzeiro. Przekonanie go, aby zawitał do Polski, będzie jednak bardzo trudne. Z wielkimi sukcesami prowadzi najlepszy zespół Brazylii. Wygrał między innymi cztery mistrzostwa kraju oraz trzy złote medale klubowych mistrzostw świata. Wątpliwe, że Mendez będzie chciał zrezygnować z posady, - Wymieniamy z nim i jego agentem mejle. Mam nadzieję, że sprawy potoczą się po naszej myśli - komentował sytuację Kasprzyk w "Przeglądzie Sportowym".

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: