SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty siatkówka ME 2017 w siatkówce: Z kim Polska zagra w grupie? Znamy naszych rywali!

ME 2017 w siatkówce: Z kim Polska zagra w grupie? Znamy naszych rywali!

16.11.2016, godz. 08:00
Polska siatkówka
Polska siatkówka foto: EAST NEWS

Reprezentacja Polski w siatkówce poznała swoich grupowych rywali, z którymi zmierzy się podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy. Na biało-czerwonych czekają między innymi dwie, pozornie niegroźne drużyny Finlandii i Estonii. Prawdziwym wyzwaniem i sportową wojną będzie natomiast spotkanie z mocnymi Serbami, które prawdopodobnie wyłoni lidera grupy!

Mistrzostwa Europy odbędą sie w dniach 25 sierpnia - 3 września 2017 roku. Szesnaście najlepszych siatkarskich drużyn Starego Kontynentu będzie rywalizować w czterech miastach - Gdańsku, Katowicach, Szczecinie i Krakowie.

Losowanie już za nami. Losowanie pomyślne i obiecujące - wszyscy pamiętamy spotkanie z Serbami, którym zainaugurowaliśmy Mistrzostwa Świata w 2014 roku (wygraliśmy 3:0). 25 sierpnia rozpoczniemy z nimi Mistrzostwa Europy 2017 i miejmy nadzieję, że historia się powtórzy! Tamten turniej okazał się sukcesem sportowym i organizacyjnym, na co liczymy również w przyszłym roku. Szczęście dopisuje nam już od momentu losowania grupowych przeciwników... Finlandia i Estonia to rywale marzeń! Z tymi pierwszymi zagramy 26 sierpnia, a z drugimi dzień później.

Z grupy wyjdzie tylko jedna drużyna, zespoły z drugich i trzecich miejsc zmierzą się w barażach, które odbędą się 29 września. Mecze 1/4 zaplanowane są na 30 września, półfinały zostaną rozegrane w Krakowie w sobotę 2 września, a spotkanie o brąz i o złoto w niedzielę 3 września.

Grupy ME 2017:

Grupa A: Polska, Serbia, Finlandia, Estonia

Grupa B: Włochy, Niemcy, Słowacja, Czechy

Grupa C: Rosja, Bułgaria, Słowenia, Hiszpania

Grupa D: Francja, Belgia, Holandia, Turcja

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 3018 False 1 2016-11-15 20:15:00 True 30
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: