Siatkówka, Polska, siatkarki, siatkówka kobiety

Autor: materiały prasowe Reprezentacja Polski 2015

ME siatkarek: Półfinał nie dla Polek. Holenderki ponownie za mocne

2015-10-02 0:55

Biało-czerwone źle będą wspominać mecze z Holenderkami podczas siatkarskich mistrzostw Europy 2015. Podczas tego turnieju Polki dwukrotnie mierzyły się z gospodyniami i za każdym razem wyraźnie przegrywały. Ten najważniejszy pojedynek, w ćwierćfinale, Holenderki wygrały 3:1 w setach. Porażka w tej fazie oczywiście oznacza, że nasze siatkarki odpadły i nie zagrają w półfinale mistrzostw Europy.

Polskie siatkarki wykonały plan minimum na te mistrzostwa Europy - doszły do ćwierćfinału. W starciu z Holenderkami nie były faworytkami, co teoretycznie mogło podziałać na korzyść biało-czerwonych. To gospodynie były na musiku i to na nich ciążyła presja. Niestety, były po prostu dużo lepsze od naszych siatkarek i zasłużenie awansowały do półfinału ME 2015.

Zobacz: ME siatkarek 2015: DRESZCZOWIEC w wykonaniu Polek. O półfinał zagramy z Holenderkami

16 - ta liczba będzie chyba śniła się Polkom po nocach. Tyle właśnie punktów biało-czerwone zdobywały w każdym przegranym secie. Udało im się nawiązać walkę jedynie w drugiej partii, którą w męczarniach wygrały 25:23. Ten jeden zryw okazał się niewystarczający na dalszy awans w turnieju.