SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Media: Stojczew dogadał się z PZPS i został nowym trenerem polskich siatkarzy!

Media: Stojczew dogadał się z PZPS i został nowym trenerem polskich siatkarzy!

28.11.2016, godz. 10:27
Radostin Stojczew
foto: EAST NEWS

Nazwisko nowego trenera reprezentacji Polski w siatkówce wciąż nie jest znane, ale włoskie media już wiedzą, kto nim zostanie! Zdaniem "La Gazetta dello Sport" będzie to Radostin Stojczew, który miał już dojść do porozumienia z władzami PZPS i w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony szkoleniowcem biało-czerwonych.

Bułgar Radostin Stojczew znalazł się wśród czterech najpoważniejszych kandydatów, z których PZPS miał wybrać nowego trenera reprezentacji Polski. Poza nim w finałowej czwórce, która miała przeprowadzić rozmowy ze związkiem, znaleźli się Argentyńczyk Marcelo Mendez oraz włosi Mauro Berrutto i Ferdinando de Giorgi.

Według informacji Gian Luki Pasiniego z włoskiego dziennika "La Gazetta dello Sport" konkurs został już jednak rozstrzygnięty, a lada dzień (najpewniej w przyszłym tygodniu) nastąpi ogłoszenie nowego szkoleniowca biało-czerwonych. Ma nim zostać wspomniany Stojczew, który najbardziej przypadł do gustu szefom PZPS.

Faworytem walki o stołek trenera stał się w dużej mierze dlatego, że do porozumienia ze związkiem nie może dojśc Mendez. Argentyńczyk chce równocześnie z reprezentacją Polski prowadzić Sadę Cruzeiro, ale PZPS nie zamierza się na to zgadzać.

Stojczew kandydował też na stanowisko selekcjonera reprezentacji Rosji, ale ostatecznie tamtejsza federacja wybrała kogo innego. Bułgar w przeszłości był trenerem włoskiego zespołu Trentino Diatec Volley z którym zdobył 4 mistrzostwa Włoch, 3 razy wygrał Ligę Mistrzów oraz wywalczył 4 złote medale Klubowych Mistrzostw Świata. Z klubem rozstał się kilka miesięcy temu i od tamtej pory pozostaje bezrobotny.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: