Krzysztof Ignaczak, Polska - Iran, siatkówka

Autor: CYFRASPORT Krzysztof Ignaczak

Memoriał Wagnera: Polska - Bułgaria 2:3. Porażka biało-czerwonych

2014-08-17 13:25

Reprezentacja Polski siatkarzy przegrała w pierwszym meczu tegorocznego Memoriału Huberta Wagnera z Bułgarią 2:3. Polacy grali ambitnie, jednak zabrakło im jakości w grze w decydujących momentach spotkania.

Polacy rozpoczęli mecz udani od zwycięstwa w pierwszej partii 25:20. Później do głosu doszli goście, którzy dzięki zwycięstwom do 23 i 27 wyszli na prowadzenie.

Także w czwartym secie walka była bardzo wyrównana i podopieczni Stephane'a Antigi zdołali doprowadzić do tie-breaka wygrywając do 24. W decydującym secie biało-czerwoni prowadzili już 10:7, ale zamiast skończyć mecz, pogubili się kompletnie, oddali inicjatywę i przegrali 13:15.

Poczta Polska przygotowała znaczki z okazji MŚ w siatkówce [ZDJĘCIE]

Dodatkowym nieszczęściem reprezentacji Polski jest kontuzja Mariusza Wlazłego, który w trzecim secie prawdopodobnie skręcił staw skokowy.

W drugim sobotnim meczu Memoriału Huberta Wagnera Rosja gładko pokonała Chiny 3:0. W niedzielę przeciwnikiem Polaków będzie zespół z Azji. Bułgaria zmierzy się z Rosją.

Polska - Bułgaria 2:3 (25:20, 23:25, 27:29, 26:24, 13:15)

Polska: Drzyzga, Wlazły, Nowakowski, Kłos, Winiarski, Kubiak, Zatorski (libero) oraz Konarski, Zagumny, Buszek, Mika, Możdżonek

Bułgaria: Żekow, Gradinarow, Josifow, Todorow, Aleksiew, Sokołow, Salparow (libero) oraz Skrimow, Penczew, W. Bratojew