Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Polska, siatkówka

Autor: CYFRASPORT Fabian Drzyzga, Michał Kubiak

Memoriał Wagnera: Polska - Japonia. Siatkarze Antigi dali lekcję Azjatom!

2015-08-23 11:40

Świetny początek Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w wykonaniu polskich siatkarzy - mistrzowie świata pewnie pokonali nieobnliczalną Japonię 3:0. Dzisiaj w Toruniu podopieczni Stephane'a Antigi zmierzą się z Iranem. Kto z polskich siatkarzy wypadł najlepiej w spotkaniu z Japonią?

Polska rozpoczęła memoriał poświęcony pamięci słynnego trenera, mistrza świata (1974) i olimpijskiego (1976) od wygranej. Japończycy postawili się mistrzom świata tylko w pierwszym secie, którego przegrali do 26. Mogli cieszyć się nawet z wygranej w pierwszej partii, bo prowadzili nawet 19:16. W kolejnych setach goście nie mieli już żadnych szans, przegrali gładko do 15 i 18.

Memoriał Wagnera. Stephane Antiga: Nie jesteśmy w najlepszej formie

W XIII Memoriale Huverta Wagnera Polska rozegra jeszcze dwa spotkania, z Iranem (dzisiaj o 19.30) i w poniedziałek z triumfatorem Ligi Światowej, Francją (o 20.30).

Polska - Japonia 3:0 (28:26, 25:15, 25:18)

Polska: Nowakowski, Kurek, Drzyzga, Kubiak, Buszek, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Konarski, Kłos, Łomacz, Gacek (libero), Możdżonek, Szalpuk

Japonia: Shimizu, Suzuki, Yako, Yamauchi, H. Fukatsu, Yanagida, Sakai (libero) oraz Takahashi, A. Fukatsu, Ishikawa, Yoneyama