Sport inne sporty siatkówka Memoriał Wagnera: Polska przegrała z Francją po pięciosetowym boju

Memoriał Wagnera: Polska przegrała z Francją po pięciosetowym boju

11.08.2017, godz. 23:29
Michał Kubiak
Kapitan reprezentacji Polski siatkarzy Michał Kubiak foto: FIVB

Memoriał Wagnera nie rozpoczął się udanie dla polskich siatkarzy. Choć walczyli dzielnie z mocnymi Francuzami, to ostatecznie musieli uznać ich wyższość po walce w pięciu setach. Biało-czerwoni mogą żałować, że ich wysiłek w tie-breaku poszedł na marne. Potrafili odrobić stratę pięciu punktów, lecz oddali dwa łatwe punkty w samej końcówce.

Trener Ferdinando De Giorgi nie zaskoczył z wyborem wyjściowej szóstki. Tak jak w ostatnich sprawdzianach ze Słoweńcami, Włoch postawił na Drzyzgę na rozegraniu, Kurka i Kubiaka na przyjęciu, Konarskiego w ataku, Bieńka i Wiśniewskiego na środku i Zatorskiego w roli libero.

Szkoleniowiec trójkolorowych Laurent Tillie przyznał, że dał ostatnio podopiecznym trochę luzu i że ćwiczą dopiero od dwóch tygodni, podczas gdy Biało-Czerwoni są w reżimie treningowym od ponad miesiąca. Francuzi grali też bez swojego lidera Earvina N'Gapetha, ale nie tylko dlatego przegrali pierwszą partię 22:25. Grali zbyt niedokładnie, popełniali sporo błędów w zagrywce, nie trafiali ataków. Polacy byli równiejsi, nie było wahań, jakie towarzyszyły im w wielu spotkaniach w Lidze Światowej. Dobrze blokowali i bronili w polu.

W drugim secie Francuzi wrócili do swojej gry. Przy naszym słabszym przyjęciu, zaczęli budować wyraźną przewagę. Ustrzegli się większych błędów, wygrywali poza tym sytuacyjne piłki i sprawiali wrażenie lepiej rozgrzanych niż w otwierającej partii. Stąd pewne zwycięstwo mistrzów Europy 25:16. Trzecia odsłona była na początku bardziej wyrównana. Polaków prowadził do walki skuteczny Dawid Konarski, ale gorzej funkcjonowała współpraca bloku z obroną. Nie mogliśmy powstrzymać ataków Francuzów, którzy po każdej udanej akcji grali na coraz większym luzie. Set zaczął nam uciekać, przegrywaliśmy już 16:20 i trzeba było się sprężyć, by coś jeszcze urwać. Nie udało się, ulegliśmy 20:25, ale potem znowu był zwrot sytuacji i doprowadziliśmy do piątego seta.

W tie-breaku pokazaliśmy wolę walki i charakter. Przegrywaliśmy już 2:7, by doprowadzić do remisu i pozostać w walce o wygraną. Świetną zmianę dał Rafał Buszek (wszedł za Bartosza Kurka), po którego zagraniu prowadziliśmy 13:12. Potem jednak świetni technicznie Francuzi nie dali się pokonać. Konarski uderzył w aut, a mecz zakończył asem Lyneel. W sumie Polacy i tak miło zaskoczyli, bo ostatnio z francuskimi rywalami szło im jak po grudzie. W sobotę gramy z Kanadą, a w niedzielę z Rosją.

Polska - Francja 2:3 (25:22, 16:25, 20:25, 25:22, 13:15)

Polska: Muzaj, Konarski, Kaczmarek, Kurek, Buszek, Śliwka, Lemański, Drzyzga, Łomacz, Kubiak, Bieniek, Szalpuk, Kochanowski, Wiśniewski, Kędzierski
Libero: Wojtaszek, Zatorski, Popiwczak

Francja: Toniutti, Brizard, Clevenot, Lyneel, Rossard, Le Roux, Le Goff, Chinenyeze, Bultor, Patry, Boyer
Libero: Grebennikov, Tillie

W pierwszym meczu Memoriału Wagnera Polska przegrała z Francją 2:3. Biało-czerwoni dzielnie walczyli, ale nie dali rady w końcówce tie-breaka. My już dziękujemy za uwagę.

13:15 - As serwisowy... koniec meczu.

13:14 - Piłka meczowa dla Francuzów...

13:12 - Znakomicie gra Buszek. Tym razem atakował po skosie.

12:11 - Buszek wygrał walkę na siatce! Prowadzimy!

11:11 - Bomba Konarskiego!

10:10 - Autowy serwis Francuzów.

9:9 - Znów skuteczny Kubiak!

8:8 - Kubiak atakował po bloku. Celowo uderzył po palcach.

Za chwilę decydujący set

25:22! Konarski obija blok i jest czwarty set dla Polaków! Będzie tie-break!

25:20 wygrali trzeciego seta Francuzi.

17:21 - Nie mamy recepty na taki po prostej. Za łatwo rywale zdobywają punkty.

16:19 - Nie układa nam się gra w końcówce tego seta. De Giorgi prosi o czas.

14:16 - Francuzi prowadzą na drugiej przerwie technicznej.

14:14 - Kubiak trafił atakiem po skosie.

12:12 - W trudnych sytuacjach ratuje nas Konarski. On się nie myli!

10:11 - Nasz podwójny blok także nieskuteczny.

9:8 - Kubiak wygrywa pojedynek z podwójnym blokiem.

8:6 - Prowadzimy na pierwszej przerwie technicznej.

7:5 - Punktujemy po znakomitej wystawie Drzyzgi.

5:2 - Wskazówki De Giorgiego pomogły. Znakomicie rozpoczynamy trzecią partię.

ROZPOCZYNA SIĘ TRZECI SET.

REMIS 1:1 w setach. Drugą partię wygrali Francuzi 25:16.

15:22 - Wróciła dobra zagrywka Francuzów.

15:21 - Nie kończymy ataków, oddajemy piłkę za darmo, a Francuzi robią swoje.

14:19 - Skuteczna kiwka Francuza. Rywale wciąż utrzymują bezpieczną przewagę.

12:17 - Stawiamy blok, ale piłka na aucie.

11:16 - Druga przerwa techniczna w tym secie.

11:15 - Mnożą się proste błędy po naszej stronie...

10:13 - Znakomicie trafił zagrywką Le Roux.

9:11 - Francuzi już dawno nie byli na prowadzeniu. Musimy szybko odrobić tę dwupunktową stratę.

8:8 - Nasz potrójny blok nie dał rady skutecznie zatrzymać ataku.

7:6 - Konarski dziś nie zawodzi. Znów trafił po prostej!

5:5 - Rossard sprytnie oszukał nasz blok.

3:2 - Autowy atak Francuzów.

Rozpoczął się drugi set.

Polacy wygrali pierwszego seta 25:22!

24:21 - Mamy piłki setowe.

22:20 - Nasza przewaga topnieje... De Giorgi prosi o czas.

22:17 - I kolejny błąd... Z chęcią będziemy brać takie prezenty!

21:18 - Dużo błędów popełniają Francuzi z zagrywek.

20:15 - Ale tym razem Konarski sam zatrzymał Francuza!

18:15 - Nie bronimy ataku na podwójnym bloku.

16:13 - Po krótkiej przerwie rywale wybili nas z rytmu, ale wciąż mamy dużą przewagę.

16:11 - Zupełnie pogubili się Francuzi. Odjeżdżamy z wynikiem!

14:11 - Powiększamy prowadzenie po znakomitym ataku Konarskiego!

Słabo pobiegł Michał Rozmys. Na metę przybiegł dopiero jako dziesiąty zawodnik. Finału nie będzie...

11:9 - Trójkolorowi zepsuli zagrywkę.

9:8 - Po naszych błędach część strat odrabiają Francuzi.

9:6 - Znakomity atak Konarskiego po przekątnej.

8:5 - Skutecznie atakujemy ze środka.

7:4 - Francuzi zaczynają się lekko gubić.

6:4 - Stawiamy świetny podwójny blok, pierwszy w tym meczu.

4:4 - Na razie obie drużyny grają bezbłędnie.

GRAMY! Pierwszy set się właśnie rozpoczął.

Już wiadomo, że zacznie się pół godziny później, o 21:00.

Opóźnia się rozpoczęcie meczu...

Wyjściowy skład Polaków: Drzyzga, Kurek, Kubiak, Wiśniewski, Bieniek, Konarski, Zatorski.

Już za kilkanaście minut podopieczni Ferdinando De Giorgiego zaprezentują swoją formę. Muszą szybko łapać wiatr w żagle, bo niedługo startują mistrzostwa Europy. Jak dobrze przygotowani są biało-czerwoni? Dziś się przekonamy.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu siatkówki Polska - Francja. Biało-czerwoni rozpoczynają zmagania w towarzyskim turnieju - Memoriale Wagnera.
False 3339 True 1 2017-08-11 20:15:00 True 30