SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty siatkówka Mistrzostwa Europy 2017: Polskie siatkarki poznały rywalki. Z kim zagrają w grupie?

Mistrzostwa Europy 2017: Polskie siatkarki poznały rywalki. Z kim zagrają w grupie?

24.11.2016, godz. 16:33
Reprezentacja Polski, Polskie siatkarki
foto: Super Express

W czwartek w Baku odbyło się losowanie fazy grupowej mistrzostw Europy w siatkówce kobiet, które zostaną rozegrane w Gruzji i Azerbejdżanie. Podopieczne Jacka Nawrockiego trafiły do grupy A, gdzie będą rywalizować z z gospodyniami imprezy - Azerkami, Węgierkami i Niemkami. Gdzie będą rozgrywane spotkania?

W czwartkowe popołudnie czasu polskiego (g. 15:00) w Centrum Haydara Alijewa w Baku odbyła się ceremonia losowania przyszłorocznych mistrzostw Europy w siatkówce kobiet. Polskie siatkarki trafiły do grupy A, gdzie o awans do kolejnej fazy turnieju będą rywalizowały z Niemkami, Węgierkami oraz gospodyniami imprezy, czyli Azerkami. Jak wiadomo gospodarzom sprzyjają ściany, więc podopieczne Jacka Nawrockiego czeka trudne zadanie. Turniej rozpocznie sie 20 września i potrwa do 1 października 2017 roku.

Nasze siatkarki prawo gry na ME zapewniły sobie po zwycięstwach w dwóch turniejach kwalifikacyjnych, które były rozgrywane we wrześniu. W Budapeszcie wygrały odpowiednio Finlandią i Estonią 3:0, a także Węgry 3:1. Natomiast w drugim w Bielsku-Białej pokonały po 3:0 Estonię i Węgry oraz Finlandię 3:1.

Wyniki losowanie fazy grupowej ME 2017:

Grupa A
1. Azerbejdżan
2. Niemcy
3. POLSKA
4. Węgry

Grupa B
1. Gruzja
2. Włochy
3. Chorwacja
4. Białoruś

Grupa C
1. Rosja
2. Turcja
3. Bułgaria
4. Ukraina

Grupa D
1. Serbia
2. Holandia
3. Belgia
4. Czechy

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: