SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty siatkówka Murilo przyłapany na stosowaniu dopingu. Brazylia w szoku!

Murilo przyłapany na stosowaniu dopingu. Brazylia w szoku!

11.05.2017, godz. 22:47
Murilo Endresa
foto: Twitter

Jeden z najbardziej znanych siatkarzy na świecie Murilo Endres ma spore problemy. Brazylijczyk został przyłapany na stosowaniu zakazanych środków. W jego organizmie wykrytyo furosemid - substancję moczopędną, która powoduje szybką utratę wagi i maskuje działanie innych. Siatkarz czeka na wyniki badania próbki B, ale wydaje się, że nie zmienią one jego położenia.

Murilo Endres to jeden z najlepszych siatkarzy na całym świecie. Wraz z reprezentacją Brazylii w ostatnich latach triumfował w największych imprezach. Wystarczy wspomnieć, że siatkarz wraz z "Canarinhos" wygrał dwukrotnie mistrzostwo świata. Do tego dołożył dwa srebrne medale igrzysk olimpijskich i sześć triumfów w Lidze Światowej. Jego dopingowa wpadka jest więc szokiem dla całej dyscypliny.

W Kraju Kawy nie tracą nadziei, że zawodnik okaże się niewinny. - Wierzymy w Murilo, bo jest wielkim profesjonalistą. Czekamy na wynik badania próbki B. Jako klub wspieramy go i mu ufamy - podkreślił Alexandre Pflug, dyrektor SESI Sao Paulo, obecnego klubu Murilo. 36-latek wpadł na stosowaniu furosemidu. Substancja ta działa moczopędnie i pomaga w utracie wagi. Oprócz tego maskuje także stosowanie innych zabronionych środków. Sam zainteresowany głos w sprawie zabierze po przebadaniu próbki B.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: