Chemik Police

Autor: Eastnews

Orlen Liga: Chemik Police ZOSTAŁ Mistrzem Polski! Atom Trefl Sopot na kolanach

2015-05-11 12:56

W niedzielnym spotkaniu siatkarki Chemika Police pokonały na wyjeździe zawodniczki PGE Atom Trefl Sopot 3:2 i zdobyły mistrzostwo Polski. W rywalizacji play-off do trzech zwycięstw wygrały 3-1. Dzięki wygranej na wyjeździe obroniły tytuł wywalczony przed rokiem.

Po dwóch spotkaniach w Policach, z których jedno siatkarki Chemika niespodziewanie przegrały, rywalizacja o triumf w tegorocznym sezonie Orlen Ligi przeniosła w ten weekend przeniosła się do Sopotu, gdzie w sobotnim meczu obrończynie tytuły bez żadnych problemów pokonały gospodynie 3:0.

Niedzielny pojedynek przyniósł zebranym kibicom zarówno w hali, jak i przed telewizorami spooro emocji. Zawodniczki z Polic okazały się lepsze w pierwszych dwóch setach, lecz później sytuacja zmieniła się, jak w kalejdoskopie. W kolejnych dwóch partiach siatkarki Atomu Trefla Sopot okazały się lepsze, a w czwartym secie zmiotły rywalki z parkietu pokonując je 25:13!

Zobacz: Mariusz Wlazły w Katarze! MVP mistrzostw świata odejdzie ze Skry?

O losach rywalizacji musiał zadecydować tie break, w którym lepsze okazały się zawodniczki z Polic, które dzięki wygranej obroniły mistrzostwo wywalczone przed rokiem. Zarazem jest, to czwarty tytuł w historii klubu.

PGE Atom Trefl Sopot - KPS Chemik Police 2:3 (19:25, 20:25, 26:24, 25:13, 11:15)

Atom Trefl Sopot: Leys, Bełcik, Tokarska, Cooper, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk (libero) oraz Fonoimoana, McClendon, Miros, Kaczmar.

Chemik Police: Werblińska, Badnarek-Kasza, Glinka-Mogentale, Bjelica, Veljković, Ognjenović, Zenik (libero) oraz Kowalińska, Krzos, Rabka, Jagieło.

MVP: Stefana Veljković (Chemik Police)