SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Paweł Zagumny mówi pas. Legenda polskiej siatkówki kończy karierę

Paweł Zagumny mówi pas. Legenda polskiej siatkówki kończy karierę

20.03.2017, godz. 10:08
Paweł Zagumny
Paweł Zagumny foto: Super Express

Paweł Zagumny po ponad dwudziestu latach wspaniałej siatkarskiej kariery postanowił skończyć ze sportem. 39-letni rozgrywający swoje pożegnalne spotkanie zagra na początku kwietnia w Warszawie. Legendarny reprezentant kraju święcił z naszą drużyną narodową największe sukcesy, w tym mistrzostwo świata.

Paweł Zagumny poważną siatkarską karierę zaczął w 1995 roku. Wtedy to przeszedł z MKS MDK Warszawa do Czarnych Radom. Dobra forma rozgrywającego zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski, które otrzymał po roku występów w znanym klubie. Właśnie z kadrą święcił największe sportowe sukcesy. W 2006 roku zdobył srebro mistrzostw świata. Trzy lata później w jego dorobku znalazł się najcenniejszy krążek z mistrzostw Europy.

W 2012 roku wraz z biało-czerwonymi wygrał Ligę Światową, a dwa lata później z kolegami osiągnął największy sukces w historii polskiej siatkówki. Prowadzony przez Stephane'a Antigę zespół wygrał mistrzostwa świata zorganizowane w naszym kraju. Po tym cennym złocie Zagumny postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę. Pożegnalny mecz został jednak rozegrany dopiero dwa lata później w Katowicach.

Ostatnio "Guma" grał w Politechnice Warszawskiej. 39-latek do stolicy wrócił po prawie dwudziestu latach. Jak podał portal sportowefakty.wp.pl, jeden z najbardziej utytułowanych siatkarzy nad Wisłą po niespełna dwóch latach postanowił zakończyć karierę również klubową. Już 8 kwietnia w Hali Torwar odbędzie się uroczyste pożegnanie wybitnego zawodnika wraz z okolicznościowym meczem.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: