SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka Pięciu siatkarzy reprezentacji Kuby idzie do więzienia. To kara za GWAŁT

Pięciu siatkarzy reprezentacji Kuby idzie do więzienia. To kara za GWAŁT

20.09.2016, godz. 15:22
Reprezentacja Kuby, siatkówka
foto: EAST NEWS

Od trzech i pół do pięciu lat spędzą za kratkami kubańscy siatkarze, którzy na początku lipca w Finlandii dopuścili się gwałtu. Sąd skazał na pobyt w więzieniu pięciu reprezentantów tego kraju. Tylko jeden z oskarżonych został oczyszczony z zarzutów. To chyba największa afera obyczajowa w historii dyscypliny.

Przypomnijmy, cała afera zaczęła się na początku lipca. Wtedy pokrzywdzona kobieta zawiadomiła fińską policję o tym, że została zgwałcona. Funkcjonariusze ze Skandynawii działali bardzo szybko. Zatrzymali aż ośmiu zawodników reprezentacji Kuby w siatkówce. Po pewnym czasie dwóch z nich wyszło na wolność, a reszta została w areszcie. Miesiąc później podejrzani usłyszeli zarzut brutalnego gwałtu. Choć żaden z nich nie przyznał się do winy, to niemal jasnym było, że nie mogą liczyć na łaskę.

Tak też się stało. Na ławie oskarżonych zasiadł komplet sześciu podejrzanych. Tylko jeden z nich - 24-letni Dariel Albo Miranda został oczyszczony z zarzutów. Pięciu siatkarzy skazano na pięć lat więzienia. W tym gronie znaleźli się: 27-letni kapitan zespołu Rolando Cepeda Abreu, 21-letni Abrahan Alfonso Gavilan i Osmany Uriarte Mestre oraz 19-letni Ricardo Calvo Manzano. Trzy i pół roku za kratkami spędzi 21-latek Sosa Luis Sierra. Zawodnicy zaszkodzili nie tylko sobie, lecz także narodowej drużynie. Osłabieni Kubańczycy na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro przegrali wszystkie spotkania fazy grupowej, w tym z Polską 0:3.

Źródło: Press Focus/x-news
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: