SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka PlusLiga: Bartosz Kurek wystrzelił na finał

PlusLiga: Bartosz Kurek wystrzelił na finał

14.04.2017, godz. 02:00
Bartosz Kurek
Bartosz Kurek foto:

Sezon zaczął jako siatkarz wypalony, a kończy w finale PlusLigi z Zaksą Kędzierzyn. Bartosz Kurek (29 l.) okazał się zbawcą Skry Bełchatów w kluczowych momentach rozgrywek. W dwóch meczach półfinałowych poprowadził bełchatowian do zwycięstw nad Resovią.

Skra najpierw rozbiła rzeszowian w Łodzi 3:0. W rewanżu w hali rywala przegrywała już 1:2, by doprowadzić do tie-breaka - w tym momencie miała już finał w garści - i wygranej 3:2.

- To już jest nasz sukces, tym bardziej że udało się wydrzeć dwa sety w jaskini lwa. Było bardzo ciężko, walka szła na całego - przyznał po awansie do finału Kurek, który przychodził w tym sezonie do Bełchatowa po rezygnacji z kontraktu w Japonii. Tłumaczył wtedy, że stracił głód siatkówki. Wszystko wskazuje, że odbudował się w najważniejszym momencie.

W Rzeszowie "Kuraś" zaimponował nie tylko nad siatką, ale też w przyjęciu zagrywki. Siatkarz, który wrócił na tę pozycję z ataku dopiero kilka tygodni temu i był dość łatwym celem serwujących przeciwników, pokazał wielką kasę przeciwko Resovii. Zaliczył 23 pkt, 5 asów serwisowych i kapitalne 70 proc. w przyjęciu zagrywki.

Skra nie grała o złoto od 2014 roku. Wtedy miała jeszcze w składzie późniejszego selekcjonera kadry Stephane'a Antigę i zdobyła swój ostatni tytuł mistrzowski.

Pierwszy z dwóch meczów o złoty medal w najbliższą środę w Łodzi. - Mam nadzieję, że finał będzie ciekawy i postawimy się Zaksie - zapowiada Kurek. Skra będzie miała na starcie pewną przewagę nad obrońcami tytułu. W sezonie zasadniczym wygrała z nimi dwukrotnie.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: