SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka PlusLiga: Jochen Schoeps zamrozi Skrę Bełchatów?

PlusLiga: Jochen Schoeps zamrozi Skrę Bełchatów?

08.04.2017, godz. 02:00
Jochen Schoeps
Jochen Schoeps w kriokomorze foto:

Każdy sposób dobry, by idealnie przygotować się do walki o finał siatkarskiej PlusLigi. W Resovii wsadzono zawodników do specjalnej kriokomory, w której panuje temperatura poniżej -100 stopni, wpływająca na błyskawiczną regenerację organizmu. W niedzielę w Łodzi okaże się, jak terapia mrozem posłużyła podstawowemu atakującemu wicemistrzów Polski Jochenowi Schoepsowi (34 l.).

Rzeszowianie zakończyli rundę zasadniczą w imponującym stylu, rozbijając obrońcę tytułu Zaksę Kędzierzyn 3:0.

- Komentowałem ten mecz i byłem pod wielkim wrażeniem rzeszowian - mówi "Super Expressowi" Ireneusz Mazur (60 l.), były selekcjoner kadry Polski. - Wiem, że Zaksa mogła już nie mieć wielkiej motywacji, ale Resovia pokazała znane walory. Do tej pory w sezonie rzadko można było je oglądać.

W ekipie z Podkarpacia ostatnio szczególnie imponuje właśnie Schoeps, który gra pierwszy sezon po poważnej kontuzji barku i przez dłuższy czas miał problem z powrotem do formy. Kiedy ze składu Resovii wypadł z urazem kanadyjski bombardier Gavin Schmitt, Niemiec wskoczył na wyższy poziom.

- Atak był wcześniej problemem Resovii, nie imponowała też defensywa. Teraz wreszcie Schoeps daje drużynie to, co powinien. Zapełnił lukę po Schmitcie, ustabilizował grę - analizuje Mazur. - Resovia i Skra prezentują zbliżony potencjał, choć więcej szans daję rzeszowianom. Obie drużyny mają gwiazdy mogące przesądzić o wyniku. W tak krótkiej rywalizacji jak dwumecz play-off dyspozycja liderów może być kluczowa.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: