SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty siatkówka PlusLiga: Mateusz Mika zostaje w Lotosie

PlusLiga: Mateusz Mika zostaje w Lotosie

24.04.2017, godz. 17:35
Mateusz Mika
Mateusz Mika foto: CYFRASPORT

26-letni przyjmujący Mateusz Mika przedłużył o rok kontrakt z ósmą drużyną siatkarskiej PlusLigi Lotosem Treflem Gdańsk. Mika to jedna z gwiazd mistrzostw świata w 2014 roku, podczas których Polska zdobyła złoty medal.

Siatkarz występuje w klubie znad morza od 2012 roku, z roczną przerwą na wypożyczenie do francuskiego Montpellier UC. W Lotosie Mika rozegrał 112 ligowych meczów, w których zdobył 1484 punkty.

Mika od dwóch lat boryka z kontuzją, tzw. kolanem skoczka. Był leczony specjalistycznie, ostatnio kilka razy trafił do fachowców we Włoszech. Chce poddać się dalszej rehabilitacji. Z powodu kłopotów zdrowotnych zawodnik poprosił nowego trenera reprezentacji Polski Ferdinando de Giorgiego, by nie powoływał go do kadry do czasu powrotu do pełni sił.

Oprócz Miki umowy z gdańskim klubem przedłużyli też włoski szkoleniowiec Andrea Anastasi i atakujący Damian Schulz. Z drużyny odeszli natomiast pełniący od trzech sezonów funkcję kapitana Bartosz Gawryszewski oraz inny środkowy bloku Dmytro Paszycki. Po zakończeniu sezonu karierę zakończył libero Piotr Gacek. W najbliższym czasie rozstrzygnie się również przyszłość słowackiego rozgrywającego Michala Masnego.

autor: Piotr Dobrowolski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: