SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty siatkówka PlusLiga. Wrona i spółka sensacyjnie zgasili Skrę [ZDJĘCIA]

PlusLiga. Wrona i spółka sensacyjnie zgasili Skrę [ZDJĘCIA]

06.02.2017, godz. 07:21
Andrzej Wrona
Andrzej Wrona foto:

6 tysięcy ludzi, topowy rywal i sensacyjna wygrana 3:1 – czy kibice dziesiątej w PlusLidze Politechniki Warszawskiej mogli sobie wyobrazić lepsze zakończenie meczu ze Skrą Bełchatów? Na wypełnionym Torwarze wyjątkowo zmobilizowany był środkowy warszawian Andrzej Wrona (29 l.).

Wrona po poprzednim sezonie odszedł ze Skry, bo nie mógł przebić się tam do wyjściowego składu. Błyszczał raz za razem, zaliczając 13 pkt., przy aż 77-procentowej skuteczności. Na najlepszego gracza wybrano jednak libero Macieja Olenderka (25 l.), który w przyjęciu i obronie zwijał się jak w ukropie. Politechnika zwyciężyła potentatów, mimo że gra od grudnia bez kontuzjowanego lidera Pawła Zagumnego (40 l.).

Miejsce weterana zajął rozgrywający, który mógłby być synem „Gumy”, niespełna 21-letni Jan Firlej. Młody siatkarz ma coraz mniej kompleksów i pewnie poprowadził grę przeciwko gwiazdom Skry. - Niech się teraz Guma martwi, żeby po powrocie odzyskać miejsce w szóstce – mówi pół żartem pół serio trener Politechniki Jakub Bednaruk (40 l.).

PlusLiga, wyniki 20. kolejki:

Politechnika – Skra 3:1,
Zaksa – Czarni 3:2,
MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel 1:3,
Effector – GKS Katowice 1:3,
BBTS Bielsko – Łuczniczka 2:3,
AZS Częstochowa – AZS Olsztyn 0:3,
Asseco Resovia - Cuprum Lubin 3:2

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: